Şubat sayımız çıktı! 


Dergimizin 116. sayısı 1 Şubat'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

Mika-Der yararına Ankara Panora Sanat Merkezi’nde düzenlenen söyleşiye yoğun ilgi

03.12.2018

Lazzoni Mobilya sponsorluğunda, Minik Kalplerle Elele Derneği (Mika-Der) yararına, Ankara Panora Sanat Merkezi’nde düzenlenen söyleşi iş, sanat, akademi ve cemiyet hayatının tanınmış simalarını bir araya getirdi.


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan, Sevgi Evleri, Çocuk Evleri ve Çocuk Destek (Rehabilitasyon) Merkezleri’nin yaşam koşullarını iyileştirmek, aynı zamanda bu kurumlarda yaşayan çocuklarımızı eğitim, spor, müzik, tiyatro gibi psikolojik desteklerle onları yarınlarına daha iyi koşullarda hazırlamak amaçlı kurulan Minik Kalpler Elele Derneği, çocukların yüzlerini güldürmek için çalışmalarını sürdürüyor. 


ETKİNLİKTEN RENKLİ KARELER


Hedefi ülkemizde ki tüm şehirlere ulaşmak olan Mika-Der’in Ankara’da tanıtılmasını amaçlayan etkinlik, minik sanatçıların keman ve chello dinletisi ile başladı.


Mika-Der Yönetim Kurulu


Etkinlik Arzu Sabancı, Aslı Şen, Alp Gani Oral, Bahar Akıncı ve Zara’nın katıldığı söyleşi ile devam etti. Hayat amacını gerçekleştirmek için ipuçları içeren keyifli söyleşi, ilham veren başarı hikayeleriyle devam etti. Geleceğimiz olan çocukların bakış açılarını nasıl değiştirebileceğimizi, sanatla onlara neler katabileceğimizi, sanat ve sevgiyle eğitilen çocuklarla aydınlık bir geleceği kucaklayacağımıza inandığını söyleyen katılımcılar hep birlikte ‘’Yapabiliriz’’ dedi.


ETKİNLİKTEN RENKLİ KARELER


Organizasyona ev sahipliği yapan Lazzoni Mobilya yönetim kurulu üyesi Sevtap Kababulut, ‘’Lazzoni olarak, kendi gelişimimizi toplumun gelişiminden bağımsız görmüyor ve mümkün olduğunca topluma faydalı olduğuna inandığımız projeleri desteklemeye çalışıyoruz.’’ dedi.


Sevtap - Yaşar Kababulut


Ankaralıların yoğun ilgi gösterdiği organizasyon renkli görüntülere sahne olurken, bilet satışından elde edilen tüm gelir Minik Kalplerle Elele Derneği’ne aktarıldı.


1