Temmuz sayımız çıktı! 


Dergimizin 121. sayısı 1 Temmuz'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

Smokinli güzel Elif Dağdeviren ile keyifli röportajımız Quality sayfalarında yerini aldı

02.01.2019

Bu sayımızda kendi alanında önder bir kadına, smokin giydirip çok özel bir çekim yaparak duygularını, moda ve giyim konusundaki görüşlerini almak istedik.  


Bir zamanlar gazeteci ve dergi yöneticisi olarak tanıdığımız yaklaşık 15 yıldır da film sektöründe yapımcı olarak karşımıza çıkan Elif Dağdeviren bu önerimizi beğenerek smokin giyip poz verdi.  Çekim sonrasında da duygularını, modaya bakış açısından, bundan sonra yapmayı düşündüğü konulara dek bakın neler anlattı. 
Elif Hanım öncelikle teşekkür ediyoruz bu güzel çekimi kabul ettiğiniz için.


Ben teşekkür ediyorum beni düşündüğünüz için.


Erkek kıyafetleri içinde güzel bir kadın... Neler hissettirdi size?


Enterasan bir duygu. Çünkü bir kadın, kıyafetlerine göre biraz şekillenir aslında. Gündüz işe gittiği vakit döpiyes bir takım giydiğinde daha sert bir tavır, gece bir tuvalet giydiğinde ise ona göre uçuş uçuş bir tavır gelir. Bizim kıyafetlerimiz sadece görsel değil, duygularımızı da etkiliyor. Ben bir erkek kıyafeti içinde kendimi daha maskülen hissedeceğimi zannederken kendimi çok daha kadın, daha seksi hissettim. Entresan bir duygu. Onların gözüyle bir kadın olarak erkeğe bakıyor olmaktan dolayı herhalde, dönüp kendime bir de erkeğin gözünden baktığımı düşünüyorum. 
Bu çekim sizi heyecanlandırdı mı? 


Bu çekimi siz ve Asiye Hanım bana sorduğunuzda şundan dolayı da çok heyecanlandım: Yıllarca kadın dergisi çıkarmış, kadınlara yazılar yazmış biri olarak, hep tezatlıkların esasları ortaya çıkardığını düşünürüm. Kadınların hem politikada, hem yönetimde, hem eğlencede öne çıktığı görülüyor. Bu önümüzdeki yılların, kadınların yılları olacağını gösteriyor ama kadınların erkekleri, erkeklerin de kadınları anlaması için bazı buluşmalar da gerekiyor. Bir erkeğin kıyafetini giyip yaptığımız bu çekim de sembolik olarak böyle bir buluşma oldu. Bir günde inşallah bir erkeğe kadın kıyafetleri giydirirsiniz. Karşılıklı nasıl bir dönüşüm olduğunu o zaman anlayacaklar.   
Bunu söylerken şöyle bir şey düşündüm: Kadınlar aslında her zaman erkeklerden öndeler. Ben bir kadın olarak o kıyafetlerin içinde kadınlığıma güveniyorum ve o kıyafeti giyiyorum. En önemlisi bunun beni bir erkeğe dönüştürmeyeceğini biliyorum. Ama bir erkeğe kadın kıyafeti giydirmek kolay değil maalesef. Çünkü hem kendisi 'A ben kadın mıyım?' der, hem de herkes onunla dalga geçer. Demek ki yıkılması gereken bir tavrı biz böyle başlatırız.14