Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 120. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

CTQ ve Ricky Ford aynı sahnede

07.01.2019

Türkiye caz müziğinin en iyi gitarist ve prodüktörlerinden Cem Tuncer’in kurduğu ve Ediz Hafızoğlu, Engin Recepoğulları ve Volkan Hürsever gibi usta müzisyenlerden oluşan caz grubu Cem Tuncer Quartet (CTQ), yeni albümleri öncesi ısınma turu konserleriyle İstanbul ve Ankara’da müzik severlerle buluşuyor. CTQ’nun konuğu ise, modern cazın yaşayan en iyi saksafoncular-dan Ricky Ford olacak.


Caz gitaristi, prodüktör ve müzisyen Cem Tuncer tarafından 2011 yılında kurulan ve Türkiye modern cazın usta isimlerini bir araya getiren Cem Tuncer Quartet (CTQ), yeni albümleri için ısınma konserlerine çıkıyor. Gitarda Cem Tuncer’in yanı sıra, davulda Ediz Hafızoğlu, tenor saksafonda Engin Recepoğulları ve basta Volkan Hürsever’den oluşan CTQ, ilk kez kendi bestelerinden oluşan ve Mart ayında yayınlanacak albümleri öncesinde İstanbul ve Ankara’da caz severlerle buluşuyor.


Efsanevi müzisyen de çalacak

Yarın (8 Ocak, Salı) akşam Bova Sahne’de, Çarşamba akşamı DasDas’ta, 10 Ocak’ta ise Ankara’da Gaga Play’de gerçekleşecek konserlerin sürpriz konuğu ise, yaşayan en büyük saksafon sanatçılarından Ricky Ford olacak. Aralarında Abdullah Ibrahim, Charles Mingus, Mercer Ellington, George Cables’ın da olduğu bir çok caz efsanesiyle çalmış, onlarca albüme imza atmış Amerikalı sanatçı, Ocak ayında yayın-lanacak CTQ albümünde de yer alarak, ilk kez bir Türkiyeli müzisyenin albümünde çalmış olacak.

4