Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 120. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

Serkan Keskin, Taner Ölmez ve müzik grubu: BARABAR

08.01.2019

Ünlü oyuncular Serkan Keskin ve Taner Ölmez’in de aralarında bulunduğu Barabar adlı müzik grubunun, Anonim Yapım adlı şirketten çıkan “Memleket Nere?” adlı albümü 07 Ocak’ta tüm dijital müzik mecralarında yayınlandı! 


Barabar müzik grubu projesi bir süre önce Serkan Keskin, Taner Ölmez ve Fırat İkisivri’nin bir araya gelip müzik yapmalarıyla başladı. Ekip bir süre kendi aralarında müzik yapmayı sürdürdükten sonra müzik profesyonelleri; Caner Malkoç, Cihan Tanrıverdi, Özgür Taş, Serkan Polat, Sibel Altan’ın da katılması üzerine Barabar projesini hayata geçirdiler.


Türk Halk Müziği parçalarını batı müziği enstrümanları ve altyapısıyla düzenleyerek kendi tarzlarını oluşturan gurup, canlı olarak kayıt ettikleri “Memleket Nere?” adlı albümde; Feridem, Aman Of, Köprüden Geçti Gelin, Kanadım Değdi Sevdaya, Yürüyorum Dikenlerin Üstünde, Anam Ağlar Başucumda Oturur, Lingo Lingo Şişeler adlı halk müziği eserlerine yer verdiler.


Anonim Yapım şirketinden çıkan albümlerinin ilk şarkısı “Feridem”in videosu 27 Aralık Perşembe günü Youtube üzerinden yayınlandı ve birkaç günde 500,000 izleyiciye ulaştı. Barabar’ın “Memleket Nere?” albümünün tamamı ve Youtube’da tüm şarkıların videoları 07 Ocak Pazartesi günü yayınlandı.


Barabar adlı grubun “Memleket Nere?” albümü canlı kayıt edilmiş 7 parçadan oluşuyor.

4