Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 120. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

Beko Sardis, CES 2019 İnovasyon Onur Ödülü kazandı

10.01.2019

Finansal Teknolojileri Şirketi Token’ın geliştirdiği Beko Sardis yeni nesil mobil ödeme terminali dünyanın en prestijli teknoloji ödüllerinden birinin sahibi oldu. Beko Sardis Ödeme Terminali, Tüketici Teknolojisi Birliği’nin- Consumer Technology AssociationCES İnovasyon ödülüne layık görüldü.


Tüketici Teknolojisi Birliği’nin-Consumer Technology Association dünya çapında başarılı ürün ve projeleri belirlediği CES 2019 İnovasyon Ödülleri sahiplerini buldu. Alanında isim yapmış tasarımcılar, mühendisler ve teknoloji editörlerinden oluşan bir jüri tarafından yapılan değerlendirmede Beko Sardis Ödeme Terminali, “Siber Güvenlik ve Gizlilik” kategorisinde CES İnovasyon Ödülüne layık görüldü.


Arçelik’in Finansal Teknolojiler Şirketi Token tarafından geliştirilen Beko Sardis, Android Pie işletim sistemi kullanılan ilk mobil ödeme terminali. PCI’nın (Payment Card Industry) geliştirdiği en güncel sertifika PCI5.X’e sahip olan Beko Sardis Ödeme Terminali, işverenlere tüm ödeme, perakende, sadakat, muhasebe işlemlerini bir cihaz üzerinden yapma imkânı veriyor. Sardis, devrim niteliğindeki Kullanıcı Ara Yüzünü, akıllı telefonu andıran eşsiz tasarımla harmanlayarak üst düzey bir Kullanıcı Deneyimi sunuyor.


TOKEN Finansal Teknolojiler Şirketi Genel Müdürü Erkan Duysal, “Ar-Ge ve inovasyon alanındaki çalışmalarımızla, üye işyerlerine ve müşterilere en iyi perakende deneyimini yaşatan yeni nesil ödeme sistemleri geliştiriyoruz. Android işletim sistemi üzerinde farklı katma değerli perakende uygulamalarının çalıştığı Beko Sardis Ödeme Terminali, Türk mühendisler tarafından geliştirildi. Ödeme platformlarında güvenlik konusu çok kritik önem taşıyor. Bu alanda Sardis ile CES İnovasyon Ödülüne layık görülmek çok değerli. Kullanım kolaylığını, modern ve şık bir tasarımla birleştiren ürünümüzü 2019 yılında piyasaya sunmayı planlıyoruz” dedi.


Arçelik, geleceğin perakende ve ödeme sistemlerini geliştirmek, katma değerli çözümler üretmek hedefiyle geçen Temmuz ayında Token Finansal Teknolojiler şirketini kurdu.

13