Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 120. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

TP-Link, dokunmatik ekranlı Touch P5'i yeniledi

11.01.2019

TP-Link®, ilk dokunmatik ekranlı ağ ürünü olan Touch P5 yönlendiriciyi yeniledi. Ürünün yeni sürümünde üç farklı çalışma modu yer alıyor. Yeni Touch P5 hem yönlendirici (router) hem WiFi menzil genişletici (range extender) hem de erişim noktası (access point) olarak görev yapabiliyor. Böylece modern, çok sayıda cihazın ağa bağlandığı ve hem kablosuz hem kablolu bağlantı gereksinimi olan evler için tek bir cihazla çözüm sağlanmış oluyor. Üstelik çok şık ve rahat kullanılan bir ürün ile…


Tüketiciler akıllı telefonlar sayesinde dokunmatik ekran kullanımına alıştı ve bu rahatlığı farklı cihazlarda da yaşama arzusundalar. TP-Link bu istekten yola çıkarak birkaç yıl önce dünyanın ilk dokunmatik ekranlı yönlendiricisi olan Touch P5’i satışa sunmuştu. Şimdi yenilenen ürün, hem dokunmatik hem de ‘hepsi bir arada’ bir ağ çözümü haline geldi. 
Son derece şık bir tasarıma sahip olan Touch P5, dokunmatik ekranı sayesinde kullanımı kolaylaştırıyor. Bir bilgisayar ya da web tarayıcısı gerekmeden ürünün tüm ayarları dokunmatik ekran üzerinden basit tıklamalarla yapılabiliyor. Akıllı telefon kullanıcılarının son derece alışkın olduğu şekilde, birkaç parmak hareketiyle kurulup kullanılabilen ürün sayesinde kablosuz ağın yönetimi de çok kolay hale geliyor. Ağ ayarları, ebeveyn denetimleri, misafir ağı vb tüm ayarlar dokunmatik ekrandaki menüler yardımıyla basitçe yapılabiliyor. 


Touch P5, kullanım kolaylığı ve şık tasarımının yanı sıra aynı zamanda güçlü teknik özelliklerle de donatılmış bir ürün.  802.11ac standardında ve çift bant desteği olan yönlendirici, 5GHz bandında 1300 Mbps, 2.4GHz bandında ise 600 Mbps olmak üzere toplamda 1900 Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Bu sayede 4K içerikler, çevrimiçi oyunlar kesintisiz ve hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Cihazın üzerinde yer alan üç güçlü anten sayesinde WiFi sinyalleri geniş bir alana yayılabiliyor. Böylece evin her noktasında güçlü bir WiFi ağı oluşturuluyor. Ayrıca ‘hüzmeleme (Beamforming) teknolojisi’ ile mobil cihazların ev/ofisin içindeki hareketine bağlı olarak kapsama alanı esnek bir hale geliyor. 

10