Şubat sayımız çıktı! 


Dergimizin 128. sayısı 1 Şubat'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

'Usulca Vedat Sakman/Müzisyen' 15 Şubat'ta raflarda

11.02.2019

Elli yılı aşkın süredir müzikal tavrından ödün vermeden, popüler müzik ortamında popülist anlayışa prim vermeden yolunu çizen gerçek bir müzisyen: Vedat Sakman. Besteleri, düzenlemeleri ve şarkı sözleriyle Türk müziğine damgasını vurmuş usta müzisyen Vedat Sakman, Deniz Durukan’ın sorularını yanıtladığı Usulca Vedat Sakman/MÜZİSYEN adlı kitapta tüm hayatını ayrıntılarıyla anlatıyor. Usulca Vedat Sakman/MÜZİSYEN, 15 Şubat’ta hep kitap logosuyla raflarda!


“Vedat Sakman elli yılı aşkın süredir sahnede. Sahneye çıktığı ilk günden bu yana müzikal tavrından ödün vermeyen, popüler müzik ortamında olup da popülist anlayışa prim vermeden yolunu çizen gerçek bir müzisyen. Sadece müzikte değil, hayatta da aynı duruşu sergiliyor Vedat Sakman. İçeride neyse dışarıda da o. Müziği neyse kendisi de o. Yalan yok! Onun müzik çizgisi, aynı zamanda hayat çizgisi. Müziği hayat, hayatı müzik olarak kabul etmiş.”


Vedat Sakman besteleri, düzenlemeleri ve şarkı sözleriyle Türk müziğine damgasını vurmuş usta bir müzisyen, Doğu kültürü ile Batı kültürünü içselleştiren, yerelden evrensele ulaşma çabasıyla yola çıkan bir kent ozanı. 


Deniz Durukan’ın sorularını, Usulca Vedat Sakman/MÜZİSYEN adlı kitap için yanıtlayan duayen müzisyen tüm hayatını ayrıntılarıyla anlatıyor. Usulca Vedat Sakman/MÜZİSYEN, sadece Vedat Sakman’ın hayatına değil, Türkiye’de ve dünyadaki sosyolojik, teknolojik ve kültürel değişimlerin müziğe yansımalarına da ışık tutuyor.


Usulca Vedat Sakman/MÜZİSYEN, 15 Şubat’ta hep kitap logosuyla raflardaki yerini alacak.


4