Mayıs sayımız çıktı! 


Dergimizin 119. sayısı 1 Mayıs'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

Melike Karaaytaç, 10 yıl önce kurduğu Same'like markasını Quality Business'a anlattı

01.03.2019

Melike Karaaytaç, Haute coture tasarımları ve Same’like markası ile moda sektöründe ben de varım diyor. 


Kütahyalı bir ailenin kızı olanm Melike Karaaytaç, ekonomi eğitimi almasına rağmen güzel sanatlar ve modaya olan ilgisi nedeniyle İstanbul Moda Akademisinde 'Tasarım Teknolojisi' üzerine eğitim almış. Eğitimini tamamladıktan sonra kendi koleksiyonlarını hazırlayarak Same’like markasını yaratmış.


Başta Aşkı-ı Memnu olmak üzere birçok diziye kıyafet hazırlayan Melike Karaaytaç, Haute coture tasarımlarıyla ve Same’like markası ile 10 yıldır moda sektöründe yer alıyor. 

 

Çizimden, üretime her detay ile kendisi ilgilenen Melike Hanım, “Aynı benim gibi, beni anlatan bir koleksiyona sahibim. Müşterilerimin özel günleri olduğunda ve bu tarz bir istekte bulunduklarında tabii Haute Couture çalışmalarım söz konusu.” diyor.
Tasarımlarında insana ait her şeyden etkilendiğini söyleyen Melike Karaaytaç, “Duygusal bir insanım bir kelimeden etkilenip hikayeler yazıyorum ve bu hikayeler kafamda maddeye dönüşüp koleksiyonlarıma yansıyor. Kumaşların dokusu, renkler, çizimler, kalıplar işte bunlar, yaşanmışlıklardan ortaya çıkan şeyler oluyor.” dedi. 
RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN

DERGİMİZİN MART SAYISINI TURKCELL DERGİLİK, TURK TELEKOM E-DERGİ VE qualityofmagazine.com ONLINE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!

13