Mayıs sayımız çıktı! 


Dergimizin 119. sayısı 1 Mayıs'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

Lareste Clinic Kurucusu Lara Muradova sağlık turizmi ile ilgili gelişmeleri anlattı

01.03.2019

‘Yaptığın işin aklındaki, kalbindeki gibi olması için, kendinden bir kopya yaratman gerekir.’


Lareste Clinic Kurucusu Güzellik Uzmanı Lara Muradova, 1978 Rusya doğumlu. St. Petersburg’da Pavlov First State Medical University’de anestezi uzmanlığı bölümünden mezun. Muradova, 8 yıllık eğitimini alırken aynı zamanda 2 yıl da askerlik yapmış. 5 yıl önce Türkiye’ye gelen Lara Hanım, denklik diploması çıkana kadar çevirmen olarak çalışıp, ardından İstanbul Estetik Merkezi’nde göreve başlamış. Daha sonra saç ekimi alanında yurt dışındaki çevresini kullanmak isteyen Lara Muradova, geçtiğimiz sene Etiler’de kendi şirketi olan Lareste Clinic’i kurmuş. Özellikle saç ekimi ve estetik uygulamalar yapılan klinikte, güzellik uzmanlığı eğitimi alan kız kardeşiyle birlikte çalışan Lara Hanım, kardeş dayanışması ile 2. şubesini açmaya hazırlanıyor.  


Hem tatil hem estetik 

Türkiye’de sağlık turizminin oldukça ilgi çektiğini belirten Lara Muradova, başta İtalya olmak üzere İspanya, Danimarka, Hollanda ile çalıştıklarını, Amerika ve Belçika ile de anlaşma yaptıklarını söylüyor. Özellikle Amerika’dan yoğun talep olduğunu dile getiren Muradova "Türkiye’de hem tatil yapmak hem de plastik cerrahi işlem isteyenlerden, saç ekimi, liposuction, implant, burun ameliyatları gibi estetikle alakalı çok fazla soru geliyor. Gelen taleplere paket fiyatlar veriyoruz. Araç, ulaşım, konaklama gibi A’dan Z’ye her şeyi sağlıyoruz. Misafirimize bir tercüman tahsis ediyor, ameliyat sonrasında ise turistik bir gezi ve hep birlikte bir akşam yemeği ile uğurluyoruz" diyor. 


Saç ekiminde kesin sonuç 

Saç ekimi uygulamalarında genetik saç dökülmesi yaşayan erkeklerin çoğunlukta olduğunu belirten Lara Muradova, "Bazı kanser hastalığını yenmiş, kurtulmuş kadınlarla da çalışıyoruz ve tekrar hayata dönmelerine yardımcı oluyoruz. Bu işte en sevdiğim şey, yaptığın işin sonucunu görebilmek. Yaptığımız analiz ve testlerle saçın dayanıklılığını, saç kökünün sağlamlığını kontrol ettikten sonra ekim yapılan noktada da uzayacağını söyleyebiliyoruz" diyor. 

"Güzel fikirlerim, hayallerim var"

Lara Muradova’nın Türkiye’de üniversite okuyan bir de oğlu var. Türkiye’yi çok sevdiklerini her fırsatta dile getiren Muradova "Oğlum ve kız kardeşim ile burada kalıp, daha güzel hizmetler vermek istiyorum. Güzel fikirlerim, hayallerim var" diyor. 

Rusya’da askerlik yaptığı dönemlerde komutanının "İşinde başarılı olmak için, çalıştığın yerde kendinden bir kopya yaratman gerekir" sözlerini motivasyonu için benimseyen Lara Hanım, "Önce çalışanlarını memnun etmelisin ki gelen müşteri de memnun kalsın. İster personel olsun, ister hemşire, ister doktor, neticede hepsi insandır. Daha enerjik daha özgüvenli çalışmaları için çalışanlarımızın ayda bir kez bakımlarını ücretsiz yapma hakları var. Ben tüm çalışanların sabah işe mutlu gelmesini isterim" diye de ekliyor. 

 

"Eylül’de Amerika şubemizi açma projemiz var"

Amerika’dan gelen yoğun talepler üzerine eylül ayında bir şube açmayı planladıklarını belirten Muradova mayıs ayında kontrat imzalayacaklarını da söyledi.RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN
DERGİMİZİN MART SAYISINI TURKCELL DERGİLİK, TURK TELEKOM E-DERGİ VE qualityofmagazine.com ONLINE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!

13