Mayıs sayımız çıktı! 


Dergimizin 119. sayısı 1 Mayıs'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

'30 Under 30' listesinin yıldız ismi Taner Akçok oldu

06.03.2019

Büyük veri ve yapay zeka alanında başarılı çalışmalarıyla tanınan dünyaca ünlü Türk işadamı Taner Akçok, Forbes’in 2019 yılı “30 UNDER 30” listesinde yer aldı.


Forbes dergisi “2019 yılı 30 Under 30” listesini açıkladı. Bu yılki listede, 34 Avrupa ülkesi ve 22 Avrupa dışı ülkeden gelen on kategoride 300 genç işadamı bulunuyor. Forbes’in 30 yaşaltı 30 genç işadamı anlamına gelen ‘’Forbes 30 Under 30’’ listesinde; son bir yıl içerisinde büyük başarılar kaydetmiş, yeni fikirler geliştiren, cesur girişimciler yer alıyor. Taner Akçok, bu sene finans alanında listede yer alan tek Türk işadamı oldu.


Taner Akçok’un Berlin’de yönetici ortaklığını yapmakta olduğu ve bankacılık lisansına sahip girişimi FinReach; geliştirmiş olduğu açık bankacılık, finansal büyük veri işleme, analiz, segmentasyon ve yapay zeka gibi alanlarda ki çözümleriyle 700’den fazla bankaya hizmet veriyor. Bu alanda Almanya pazarının %40’ını elinde tutan FinReach, geçtiğimiz sene İspanya ve Avusturya gibi pazarlara açılmış ve ciddi pazar paylarına ulaşmıştı. Avrupa’nın en büyük finansal teknoloji holdingi olan FinLeap’in bünyesinde yer alan FinReach yönetici ortağı Taner Akçok, ‘’2019 yılı içerisinde Avrupa’nın 10 ülkesinde pazar lideri olmayı hedeflediklerini belirtti.’’


Forbes ‘’30 Under 30’’ listesinde yer alan ve her biri farklı sektörde faaliyet gösteren girişimci gençleri ortak kılan özellikler ise; cesur, enerjik ve vizyon sahibi olmaları. Sanat, gastronomi, perakende, teknoloji, medya ve finans gibi sektörlerden öne çıkan isimlerin yer aldığı “30 Under 30” iş dünyası tarafından ilgiyle takip ediliyor. Geçtiğimiz yıllarda öncü girişimlerle listeye giren isimler arasında, başarılı Rus tenisçi Maria Sharapova, kurduğu “Kylie” kozmetik firmasıyla perakende ve e- ticaret alanında büyük bir başarıya imza atan Kylie Jenner, dünyaca ünlü genç şarkıcı Justin Bieber da yer alıyor.


Taner Akçok Hakkında :


Almanya'nın Berlin şehrinde yaşayan ve "Forbes 30 Under 30 2019" yılı listesinde yer alan Taner Akçok, bankacılık lisansına sahip FinReach adlı şirkette Yönetici Ortak olarak çalışmaktadır. Öncesinde Webtrekk, AppAnalytics ve Microsoft gibi şirketlerde çalışmış ve üst düzey yöneticilik yapmış olan Akçok, 2015 yılında kurmuş olduğu App Analytics firmasıyla, Business Insider tarafından dünya'nın en hızlı büyüyen 2. B2B girişimi seçildi.


İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan ve Stanford Üniversite’nde İnovasyon Yönetimi eğitimi alan Taner Akçok şu anda büyük finansal veri işleme, analiz, segmentasyon ve yapay zeka gibi alanlarda aktif olarak çalışmaktadır. Türkiye, Amerika ve Almanya gibi ülkelerde üst düzey yöneticilik rollerinde bulunmuş olmasının yanında Junior Chamber International (JCI) adlı dernekte 2 dönem yönetim kurulu görevi üstlenmiştir.

13