Mayıs sayımız çıktı! 


Dergimizin 119. sayısı 1 Mayıs'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

Türkiye Ortak Nesiller Entegrasyonu Derneği, Axel Vervoordt Galerisi’nde buluştu

15.03.2019

T-ONE (Türkiye Ortak Nesiller Entegrasyonu) Derneği, dünyanın önemli sanat platformlarından biri olan Belçika’nın Anvers kentindeki Axel Vervoordt Galerisi’nde açılan “Adolf Loos’un Suçu” başlıklı uluslararası güncel sanat sergisine ve Türk sanatçılarına destek verdi.


Belçika’da Axel Vervoordt Galerisi gibi dünya ölçeğinde bir sanat mekânında, açılan “Adolf Loos’un Suçu” başlıklı uluslararası güncel sanat sergisinde Türk sanatçılarının eserleri büyük ilgi gördü.
Dünya sanat çevrelerinin önde gelen isimlerinden Alistair Hicks’in küratörlüğünü yaptığı sergide, farklı kuşaklardan sanatçılarımız Fahrelnissa Zeid, Nilbar Güreş, Aslı Çavuşoğlu ve Cansu Çakar’ın yapıtlarının yanında, Guogu Zheng, Kamrooz Aram, Nikita Alexeev, El Anatsui, Senkichiro Nasaka, Waqas Khan ve Yangjiang Grubu gibi uluslararası kabul görmüş önemli sanatçıların yapıtları yer aldı.


T-ONE Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, Onursal Üye Çiğdem Simavi, Sanat Komitesi Başkanı Sevda Elgiz, Gastronomi Komitesi Başkanı Özlem Gençoğlu ve T-ONE Derneği üyelerinden Ayşegül Karadeniz, Mine Bahadır, Ruken Mızraklı, Harika Güral, Berrak Barut, Nesrin Esirtgen, Mithat Rende, Handan Öney, Oktay ve Nil Duran’ın katıldığı sergi açılışına Türkiye ve Belçika’dan önemli iş, sanat, cemiyet dünyasından isimler katıldı.


Açılışa katılan isimler arasında Brüksel Büyükelçisi Levent Gümrükçü ve eşi, May Vervoordt ve Alex Vervoordt , Peggy Guggenheim’ın torunu ve Venedik Guggenheim müzesinin başkanı Karole P.B. Vail ve beraberindeki uluslararası müze patronları ve önde gelen koleksiyonerler ile Kavaklıdere Şarapları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Başman, Murat Başman, Adnan Kandiyoti, Diane Kandiyoti, Fatima Maleki, Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu da yer aldı.
“Adolf Loos’un Suçu” sergisi, 20. yüzyılın başında mimarlık ve sanat dünyasına “süsleme suçtur” söylemiyle giren ve döneminde, mimarlığının yanında, eleştirmen yazar kimliğiyle de öne çıkan Adolf Loos’un modernliğe bakışına, seçilen sanatçıların yapıtları üzerinden, farklı yanıtlar vererek bu sorunlu söylemle hesaplaşırken, modernlik olgusuna yeni bakışlar ve açılımlar getirmeyi hedefliyor.


Türk Hava Yolları (THY) Kavaklıdere Şarapları ve neolokal de Sergiye Sponsor Oldular


Türkiye’nin en değerli markalarının başında gelen, dünyanın en çok ülke ve uluslararası destinasyonuna uçan Türk Hava Yolları (THY) bu uluslararası çapta ses getirecek sergiye sponsor oldu.


T-ONE Derneği’nin serginin açılışında verilen yemeğinde, Anadolu mutfağını çağdaş teknikler ve yenilikçi bakış açısı ile birleştirerek ortaya rafine ve yeni bir algı çıkaran neolokal’in dünyada tanınan şefi Maksut Aşkar’ın Anadolu lezzetlerini bir tasarım eserine dönüştürdüğü menüsünde konuklara Ayran Aşı, Kısır Tartar, Karnabahar, Dana Kuyruk İzmir tulumlu Beğendi ve Baklava ikram edildi. Menü misafirler tarafından tam not aldı.

1