Temmuz sayımız çıktı! 


Dergimizin 121. sayısı 1 Temmuz'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

TEMA-K Gönüllüleri'nden Viyana çıkarması

21.03.2019

“Türkiye Çöl Olmasın” sloganı ile kurulan TEMA Vakfı, çalışmalarına destek sağlamak üzere cemiyet hayatının ünlü hanımlarının oluşturduğu Kaynak Çalışma Grubu (TEMA-K),  “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” konseptiyle bir yurtdışı seyahati düzenlediler. TEMA-K gönüllü grubundan Esra Öztürk, Figen Kıral ve Sedef Mercan’ın yöneticiliğinde Viyana gezisine cemiyet hayatının ünlü hanımları ilgi gösterdi. Dünya Kadınlar Günü için organize edilen geziden elde gelir TEMA Vakfı'nın doğa eğitimi programlarına aktarıldı. Dünya Kadınlar günü dolasıyla dört günlük Viyana seyahatine TEMA-K gönülleri 30 kişilik grup ile İstanbul’dan  18 Mart’da Viyana’ya uçtular.


TEMA Vakfı çalışmalarına destek sağlamak üzere cemiyet hayatının ünlü isimlerinin oluşturduğu Kaynak Çalışma Grubu (TEMA-K), 18 Mart Pazartesi günü dört günlük Viyana gezisine çıktı. Cemiyet hayatından önemli isimlerin katıldığı gezinin geliri TEMA Vakfı’nın doğa eğitim programlarına aktarılırken,  30 TEMA-K Gönüllüsü’nün katıldığı gezide Mayerling Ormanları, Seegrotte, Baden ve Schönbrunn Sarayı gibi Viyana’nın sembolik tarihi yerleri gezildi, Kursalon’da klasik müzik konseri izlendi ayrıcı Viyana’ya yakın ülke Slovakya’ya geçilerek günü birlik Bratislava turu yapıldı.


Azize Akandere, Nurgün Kemalbay, Esra Öztürk, Fulya Nayman, Meral Kosif, Özlem Koyuncuoğlu


TEMA-K Gönüllüleri adına konuşan Esra Öztürk, “TEMA-K Gönüllüleri olarak yaklaşık 20 yıldır gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla TEMA Vakfı’na destek veriyoruz. Bugün yaptığımız çalışmaların yüzlerce çocuğun hayatına olumlu etki edecek olması ve gelecek nesillerin hayatına önemli katkılar sağlaması bizim için büyük bir mutluluk kaynağıdır. Bugüne kadar TEMA-K’nın verdiği destek ile on binlerce çocuk doğa eğitim programlarına katıldı. Desteklerimizi yeni etkinliklerle sürdüreceğiz” dedi.


Nurşen Aksoy, Aslılan Şentürk, Esra Öztürk, Azize Akander, Güniz İyianlar


Dört günlük Viyana seyahatine katılanlar arasında; Esra Öztürk, Figen Kıral, Sedef Mercan, Meral Kosif, Fulya Nayman, Saniye Elmas, Aslıhan Şentürk, Nurgün Kemalbay, Ceyda Kadayıfçıoğlu, Azize Akandare, Fatma Cengiz, Şükriye Topaloğlu, Ümran İleri, Özlem Koyuncuoğlu, Nur Gürpınar, Seda Çuhadar Hızal, Şeyda Haksal, Zelal Özalp ve Nurşen Aksoy gibi isimler vardı. 


Figen Kıral, Nurgün Kemalbay, Meral Kosif, Fulya Nayman, Esra Öztürk, Sedef Mercan

19