Temmuz sayımız çıktı! 


Dergimizin 121. sayısı 1 Temmuz'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

Elif Tutka’nın sergisine ünlü isimler 'Müdahil' oldu

12.04.2019

Sevil Dolmacı Art Consultancy, Elif Tutka’nın “Müdahil” isimli ilk kişisel sergisinin açılış davetine ev sahipliği yaptı. 11 Nisan Perşembe akşamı düzenlenen kokteyle, Tutka ile ortak eser üreten tanınmış oyuncular Seda Güven, Açelya Topaloğlu, Ceyda Kasabalı ve Melissa Yıldırımer’in yanı sıra iş, sanat ve cemiyet dünyasının ünlü simaları da katıldı. 5 Mayıs’a dek devam edecek serginin satışından elde edilecek gelirin bir kısmı Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na (TEGV) bağışlanacak.


Elif Tutka, Sevil Dolmacı


Sevil Dolmacı Art Consultancy, genç sanatçı Elif Tutka’nın ilk kişisel sergisi “Müdahil”in açılış davetinde sanat severleri bir araya getirdi.Sanat Danışmanı Sevil Dolmacı’nın ev sahipliğinde düzenlenen kokteylde Elif Tutka, kendi üretimlerinin yanı sıra televizyon dünyasının ünlü oyuncularından Pınar Deniz, Demet Özdemir, Seda Güven, Öznur Serçeler, Açelya Topaloğlu, Zeynep Çamcı, Ceyda Ateş, Ceyda Kasabalı ve Melissa Yıldırımer ile ortak olarak ürettiği eserleri de sanat tutkunlarının beğenisine sundu.


Açelya Topaloğlu, Melissa Yıldırımer, Elif Tutka, Seda Güven


11 Nisan Perşembe akşamı düzenlenen kokteyle Seda Güven, Açelya Topaloğlu, Ceyda Kasabalı ve Melissa Yıldırımer’in yanı sıra iş, cemiyet ve sanat dünyasının ünlü isimleri katıldı.


Ceyda Kasabalı


Elif Tutka, optik kurgularla doğada var olan ögeleri birleştirerek insanoğlunun doğayla olan ilişkisini gerçekçi ve somut bir bakış açısıyla eserlerine yansıtıyor. Sanatçı, var oluş ve yok oluş kavramlarını insan ve doğanın uzun soluklu ilişkisi üzerinden yorumluyor.


Kenan Acar


2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Resim Bölümü’nden mezun olan Tutka, 2015 yılına kadar Ekrem Yalçındağ Atölyesi’nde sanatçı asistanı olarak görev aldı.Tuval üzerine akrilik ve yağlıboya tekniklerini kullanan sanatçı, daha önce karma sergilerde eserleriyle beğeni kazandı.
“Müdahil” 5 Mayıs’a dek devam ediyor ve tanınmış isimlerle birlikte üretilen eserlerin satışından elde edilecek gelirin bir kısmı Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na (TEGV) bağışlanıyor.

1