Temmuz sayımız çıktı! 


Dergimizin 121. sayısı 1 Temmuz'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

İbrahim Dizlek ile Eda Doğanay sahnelerin muhteşem ikilisi olmaya hazır

15.04.2019

Şair ve yorumcu İbrahim Dizlek, sanat dünyasının en üretken ve başarılı isimleri arasında yer alıyor.  Aralarında İbrahim Tatlıses, Müslüm  Gürsels Güler Duman, Seyfi Doğanay, İzzet Yıldızhan, Alişan, Sevcan Orhan ve Latif Doğan'ında yer aldığı çok sayıda sanatçının 300'den fazla şiirini yorumladığı Dizlek, aynı zamanda bir internet fenomeni. Kendi seslendirdiği şiirleri ile Youtube'da büyük bir hayran kitlesi kazanan ve `Düşme `adlı şiiri ile tıklanma rekoru kıran Dizlek, 'Deli İşi' adlı sinema filmiyle de adından söz ettirmeye hazırlanıyor.  


Ekonomi eğitimi almasına rağmen babası Seyfi Doğanay'ın izinden giderek  İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Türk Halk Müziği,  Üsküdar Emin Ongan Musiki cemiyetinde ise Türk Sanat Müziği eğitimi alan Eda Doğanay ile hayatını birleştiren İbrahim Dizlek, 'Bu kadar üretken olmam da eşimin de büyük bir katkısı var. Birbirimizi tamamlıyoruz. Sahnede de çok başarılı bir ikili oluşturduk. Şiir  ve türküleri harmanlayarak sahneye yeni bir tarz kazandırdık. Sanat, insanın ruhuna hitap eden, kendini değerli hissettiren ve toplumu kucaklayan çok özel bir kavram. Hissettiğiniz sürece üretebilirsiniz' diyor.
Ödüllü bir eski polis olan Dizlek sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemle de dikkat çekiyor. Uyuşturucu ile mücadele için gerçekleştirdiği `Sen Önemlisin `adlı Sosyal Sorumluluk Projesiyle büyük kitlelere ulaşan Dizlek,' Çok sayıda sosyal sorumluluk projesine imza attım. Toplumu bilinçlendirmeye yönelik çalışmalarım devam ediyor. Sanatın insanın ruhuna hitap eden muhteşem gücü bu projelerimin temelini oluşturuyor' diyor.


2