Şubat sayımız çıktı! 


Dergimizin 128. sayısı 1 Şubat'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Bone Sante’nin kurucusu Filiz Saltık Toker'den en doğal tarifler Quality Dergisi sayfalarında

31.05.2019

Bone Sante’nin kurucusu Filiz Saltık Toker, 1980 İstanbul doğumlu ve Fransız dili ve edebiyatı mezunu. Girişimci bir anne olan Toker ile, ilikli kemik suyundan doğal yollarla ürettiği saf kolajen markası Bone Sante’yi konuştuk.


*Markasının nasıl doğduğunu ve gelecek hedeflerini sorduğumuz Filiz Saltık Toker, Bone(ing) – Santé (fr) – okunuşu ile Fransızca “sağlıklı” anlamına geliyor.
“Hamilelik dönemimde bebeğimi nasıl daha iyi besleyebilirim diye düşünerek araştırmalara başladım. Kemik suyu fikri de bu sırada ortaya çıktı.


*Aile büyüklerim kemik suyu ile hep ilgiliydı. Babaannem kemik suyunu tüm yemeklerinde kullanırdı. Bu dönemlerde gördüğüm kemik suları hep sulu kıvamdaydı. 


*Bunu daha güzel, daha besleyici ve lezzetli nasıl yapabilirim diye düşündüm ve araştırmaya koyuldum.


*Kemik suyunun faydalarını okudukça daha da çok etkilendim. Yabancı-Türkçe, yeni – eski neredeyse tamamından yararlandım. Hepsini harmanladım, kendi formülümü buldum ve üretime başladım.


*Karadeniz’in yaylalarında, doğal otlarla beslenen hayvanların etli ve ilikli kemiklerini buzdolabında bir gece kaya tuzunda bekletip, fırınlıyoruz.


*Kolajen yapısını bozmamak adına, kaynama sıcaklığının altında 75°c’de, 35 saat pişiriyoruz. Pişme işleminin bitmesine son iki saat kala organik sebzelerimizi ekliyoruz. Kavanozlarımızı sterilize ederek, vakumlama yöntemi ile dolduruyoruz. Bone Sante pastörize değildir ve hiçbir koruyucu ve renklendirici içermemektedir.


*Yurt dışındaki kolajen kafe zincirlerini de yakından takip ediyorum.


*Hedefim, sağlık iksiri olan bu içeceği insanlarla buluşturmak ve kolajen içme alışkanlığını kazandırmak. Yakın zamanda kolajen café’ler açarak, daha çok kişiye ulaşmak istiyorum.ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYINIZDERGİMİZİN HAZİRAN SAYISINI TURKCELL DERGİLİK, TURK TELEKOM E-DERGİ VE WWW.QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLINE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


14