Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 127. sayısı 1 Ocak'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Quality Sağlık & Güzellik Temmuz konuğu: Prof. Dr. Dilaver Özturan

01.07.2019

1960 Elazığ doğumlu olan Prof. Dr. Dilaver Özturan, lise eğitimini tamamladıktan sonra, üniversite eğitimi için İstanbul’a gelmiş. 1983‘te İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olan ve mecburi hizmet yapmak için Kütahya Altıntaş’a giden Özturan, ilk hekimlik tecrübelerini burada edinmiş. Daha sonra ihtisas yapmak için gittiği Taksim İlkyardım Hastanesi’nde Genel Cerrahi ihtisasını yarım bırakarak, KKB ihtisası için Okmeydanı Hastanesi’ne geçmiş. 


1989’da Gümüşsuyu Askeri Hastanesi’nde Tabip Asteğmen olarak çalışmış. Ardından Amerika Baylor’da ve MD Anderson’da baş-boyun, kanser ve Mikrovasküler Cerrahi eğitimi, yine aynı dönemde KBB genel eğitimi almış. Türkiye’ye döndüğünde Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başasistan olarak devam eden Özturan, 1993 yılında doçent unvanını almış.
Serbest hekimliği süresince birçok ülkede bilimsel faaliyetlere katılan Prof. Dr. Dilaver Özturan 1997 yılında sekiz meslektaşı ile birlikte ME-Dİ KBB Merkezi’ni kurmuş. Aynı dönemlerde de KBB profesörlük unvanını almış. 2017 yılında tüm ekibiyle Acıbadem Fulya Hastanesi KBB Kliniği’ne geçen Prof. Dr. Dilaver Özturan, halen farklı uğraşılarda deneyim kazanmış bir kadro ile hastalarına hizmet vermeye devam ediyor. 


Burun ve sinüs hastalıkları başta olmak üzere KBB alanında öne çıkan isimlerden olan Prof. Dr. Dilaver Özturan ile Quality Sağlık & Güzellik ekimiz için özel bir röportaj gerçekleştirdik. 

‘Doktor dünyanın neresine giderse gitsin doktordur’


Doktor olmaya nasıl karar verdiğini sorduğumuz Prof. Dr. Dilaver Özturan, ‘Hekimlik öyle bir şey ki, bir kasabaya gidip orda bir resim öğretmeninden rica ederek, tabelanızı çizdirip assanız, geçiminizi sağlarsınız. Doktor her yerde doktordur; dünyanın neresine giderseniz gidin… Uçakta da doktorsun, trende de, tatil köyünde de. Öyle ya da böyle bir şekilde size muhtaç olan birinin yardımına koşacak donanımınız vardır. Ben bu yüzden doktor oldum. Dünyaya bin defa gelsem yine doktor olurdum. Ve muhtemelen çoğunda da KBB uzmanı olurdum. Çok keyifli bir daldır.’ diyor. DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYINDergimizin 121. sayısı, 1 Temmuz'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında ve Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.


16