Şubat sayımız çıktı! 


Dergimizin 128. sayısı 1 Şubat'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Dekolte Plus Güzellik Merkezi kurucusu Ahu Karaduman, güzellik sektöründeki gelişmeleri Quality dergisine anlattı

01.08.2019

Ahu Karaduman Dekolte Plus adı ile 10 yıldır sektörde hizmet veriyor. Şaşkınbakkal’da Bağdat Caddesi üzerindeki Ahu Karaduman- Dekolte Plus isimli güzellik merkezinde ziyaret ettiğimiz Ahu Hanım’a neler yaptığını sorduk o da anlattı. 


Mükemmeliyetçi yapımla on yıldır sektördeyim 

Ahu Karaduman, işletme mezunu olmasına rağmen Güzellik sektörüne ilgi duyması nedeni ile bu sektöre tıbbi aletler satan bir firmada eğitimler alıp, sağlık, güzellik sektörünü yakından tanımış. Sektörün ihtiyacı olan aletleri satarken o kadar geniş bir çevre edinmiş ve başarılı olmuş ki, yakın çevresi; “Sen neden bu sektöre girmiyorsun” diye baskı yapmaya başlamış. 


10 yıl önce 5 arkadaşı ile ortak bir makine bir elemen ile güzellik sektörüne giren Ahu Karaduman, zaman içinde sektörde adından söz ettirmeye başlamış. Mükemmeliyetçi bir yapısı olan Ahu Karaduman; “Bu sektörde iş yapacaksam en iyi şekilde yapmalıyım.  Bu da sektörel gelişmeleri de yakından takip etmek ve uygulamaktan geçer.”  Diyerek öncelikle İngilizcesini geliştirmek için dil eğitimi almak üzere Amerika’nın yolunu tutmuş…
Kariyer de yaparım çocuk da…

Gittiği dil kursunda kendisi gibi kursa gelen bir Türk girişimci ile tanışmış. Aşk tanrısı Eros’un oku tam da 12 den isabet etmiş ve büyük aşk bir yıl sonra İstanbul’da nikâh masasında mutlu son ile yeni bir başlangıca vesile olmuş. 7 yıllık mutlu evliliğini, 1.5 yaşında Duru adında bir kız evlat ile taçlandıran Ahu Karaduman “Kariyer de yaparım, çocuk da” benzetmesinin tipik bir örneği. Eşim başka bir sektörde olmasına rağmen, işime sonsuz manevi desteği ile mutluluğumuzu perçinledi. Evet kariyer de yağarım çocuk da.”


RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


Dergimizin 122. sayısı, 1 Ağustos'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında ve Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.

13