Şubat sayımız çıktı! 


Dergimizin 128. sayısı 1 Şubat'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

'Kolej Havası' filmi Ankara'da taraftarla buluştu

08.09.2019

1989-1992 yılları arasında üst üste üç şampiyonluk kazanan Beşiktaş Futbol Takımı’nın efsane dönemine odaklanan ‘Kolej Havası’ belgeseli vizyona girdi. Filmin yapımcısı Suzan Güverte, yönetmeni Sertan Ünver ve Beşiktaş'ın unutulmaz kaptanı Rıza Çalımbay, Anadolu Beşiktaşlılar Derneği'nin Ankara'da düzenlediği etkinlikte taraftarla bir araya geldi.  


Türkiye futboluna damga vurmuş ve Metin-Ali-Feyyaz ile özdeşleşen Beşiktaş Futbol Takımı’nı konu alan ‘Kolej Havası’ belgeselinin Ankara'daki ilk gösterimine ilgi yoğundu. Ankamall Cinemaximum'da Anadolu Beşiktaşlılar Derneği üyeleri belgesel için salonu doldururken Kolej Havası yapımcısı Suzan Güverte, yönetmeni Sertan Ünver de taraftarı yalnız bırakmadı. Beşiktaş'ın bir dönemine damga vurmuş efsane oyuncu Rıza Çalımbay da filmin kahramanlarından biri olarak Ankaralı Beşiktaş taraftarları ile filmi birlikte izledi.  


Gösterimin sonunda Anadolu Beşiktaşlılar Derneği üyeleri film ekibini ayakta alkışlarken, Rıza Çalımbay'a da Beşiktaş forması hediye etti. Çalımbay film gösterinin ardından yaptığı konuşmada "Bizi yeniden o unutulmaz günlere götürdükleri ve o anları bir kez daha yaşattıkları için Kolej Havası filmi ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Anadolu Beşiktaşlılar Derneği'nin de bu kadar kalabalık bir kitleyle bizim dönemimizi hatırlamak üzere salonu doldurduğu için ayrıca onur duydum. Bu özel günlerin daha fazla sporsever ile buluşması en büyük temennimdir" şeklinde konuştu.  


‘Kolej Havası’, Serpil Hamdi Tüzün’ün kurduğu Özkaynak Düzeni ile başlayıp Süleyman Seba’nın temsil ettiği değerlerle yoğurulan bu ekibin hikayesinin köklerine iniyor. Metin Tekin, Feyyaz Uçar, Rıza Çalımbay, Mehmet Özdilek gibi efsane futbolcuların yanı sıra filmde Zafer Algöz ve Feridun Düzağaç gibi sanatçılar da Beşiktaş taraftar ilişkisine ve dönemin atmosferine dair anılarıyla yer alıyor.


Yönetmenliğini Sertan Ünver’in, yapımcılığını Güverte Film’in üstlendiği ‘Kolej Havası’ ekibi, Türkiye müzik tarihinin iki önemli ismi Yavuz Çetin ve Kerim Çaplı’nın hikayelerinin ölümsüzleştiği ‘Blue’ belgeseliyle adlarından söz ettirmişlerdi. 


İzleyicileri; sporda centilmenliğin, takımdaşlığın ve mütevazılığın şampiyonluktan önce geldiği günlere uzanan bir yolculuğa çıkaracak Kolej Havası, 6 Eylül’de vizyona girdi.

3