Şubat sayımız çıktı! 


Dergimizin 128. sayısı 1 Şubat'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Türkiye'nin Amerika'daki sanat elçisi Sera Boeno

13.09.2019

Türkiye'nin sanat alanında gelecek vaat eden sanatçılarından Sera Boeno, kadına karşı yapılan şiddet konusunda yaptığı çalışmaları ile Amerika'da dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. 2010 Yılında Robert College'den mezun olan ve Amerika'ya giderek sanat tarihi, heykel ve psikoloji üzerine eğitim alan Sera Boeno, Washington Post Gazetesinden Mark Jenkins'in köşesine taşındı.


Hamiltonian Galerisi'nde yer alan "Kıyafetsiz" isimli çalışmasıyla Jenkins'in dikkatini çeken Sera Boeno, Türkiye'den alınarak Berlin Pergamon Müzesi'nde sergilenen helenistik çağa ait bir sunak tasarımı içerisinde sunduğu Türk Toplumunda kadının yerini anlatan bronz heykelleri ile Amerika'da oldukça dikkat çekti.


Bugüne kadar Bekaret Kutuları, Özel Bahçe, Dokunsal Dürtü, Hasret gibi çalışmalarıyla da kadının toplumdaki yerini vurgulayan Sera Boeno, 2013 yılından bu yana 8 kişisel 16 karma sergide eserleriyle büyük yankı uyandırmış. Sanat yaşamına halen Amerika'da devam eden Sera Boeno, Türkiye'nin sanat alanındaki uluslararası temsilcisi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.4