Şubat sayımız çıktı! 


Dergimizin 128. sayısı 1 Şubat'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Op. Dr. Habib Başkurt, Liposuction ameliyatı hakkında merak edilenleri Quality okurları için anlattı

30.09.2019

Nişantaşı’ndaki kliniğinde estetik plastik cerrahi ve estetik uygulama hizmetleri sunan Op. Dr. Habib Başkurt, Liposuction ameliyatı hakkında merak edilenleri Quality okurları için anlattı.  


Güzel ve şekilli bir vücut herkesin isteği. Aynı zamanda bu isteğe hızlı ve kesin bir şekilde ulaşılmakta arzulanan bir durum. Son yıllarda bölgesel yağların giderilmesi ve şekillenmenin sağlanması için birçok yöntem ve cihaz geliştirildi. Mezoterapi teknikleri ve sıcak ya da soğuk ile iş yapan çeşitli cihazlar gibi. Tüm bu gelişmelere rağmen liposuction yani yağ alma ameliyatı ile vücut şekillendirme hala bu konudaki en etkin çözüm.
Liposuction; genel anestezi ve ya küçük bölgelerde lokal anestezi ile yapılabilen bir ameliyattır. Yağın alınması istenilen bölgeye kanamayı azaltması ve yağın alınmasını kolaylaştırmak amacıyla sıvı verilir. Sonrasında ise bir kanül yardımı ile yağ alma işlemi yapılır. Bu haliyle klasik liposuction olarak tanımlanır. Bugün dahi en çok yapılan ve hastaların çok büyük bir kısmı için iyi, doğru ve yeterli sonucu veren liposuction şeklidir. 


Elbette teknolojinin gelişmesi yağ alma ameliyatlarına da etki etmiştir. Bu amaçla yağın alınmasını kolaylaştıran çeşitli cihazlar üretilmiştir. Ancak unutulmamalı ki bu cihazlar sadece yardımcı cihazlardır.


DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


Dergimizin 124. sayısı, 1 Ekim'den itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında ve Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.16