Şubat sayımız çıktı! 


Dergimizin 128. sayısı 1 Şubat'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Begümhan Doğan Faralyalı, Global Shapers etkinliğinde geleceğin liderlerine ev sahipliği yaptı

04.10.2019

Dünya genelinde 107 kent ve 76 ülkeden katılım gösteren Global Shapers Topluluğu’ndan 220 temsilci, 27-29 Eylül 2019 tarihleri arasında İstanbul’da ‘Etkiye Dönüşen Eylemler’ temalı SHAPE Europe & Eurasia 2019 etkinliği için bir araya geldi. Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı, İstanbul’da gerçekleşen etkinlikte 'Eşitlik & Kapsayıcılık’ alanının eş başkanlığını üstlenerek, proje dahilinde ülkemize gelen geleceğin liderlerini, Türkiye’de sosyal fayda konusunda çalışan önemli isimleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini özel bir davette ağırladı.
Dünya Ekonomik Forumu’nun (World Economic Forum) bir insiyatifi olarak kurulan ve dünyada 400’den fazla şehirde liderlik potansiyeli taşıyan gençlerin topluma faydalı olabilecek projeler ürettiği Global Shapers Topluluğu ile çok sayıda katılımcı, üç gün süren SHAPE Europe & Eurasia 2019 etkinliği için İstanbul’da buluştu. 27 dünya kentiyle yarışarak SHAPE Europe & Eurasia 2019 etkinliğine ev sahipliği yapma şansını yakalayan İstanbul, ilk defa Avrupa ve Avrasya bölgesi topluluklarının bir kentte bir araya gelmesine imkan tanıdı.


Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı İstanbul’da gerçekleşen etkinliğin ‘Eşitlik & Kapsayıcılık’ alanında eş başkanlığı üstlendi. Faralyalı, etkinliğe katılmak üzere İstanbul’a gelen 220 genç ve ülkemizin önde gelen sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini ağırladığı buluşmada şunları söyledi: 


“Bence hepimiz dünyada varoluşsal bir kriz yaşandığının farkındayız. Artık bir şeyler yapmanın zamanı geldi. Bu yolda Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri herkes için rehber niteliğinde. İşbirliği yapmalıyız. Hükümetlerin, iş dünyasının ve sivil toplumun birlikte ve koordine şekilde çalışması gerekiyor.”


Buluşmaya, TOG Başkanı İbrahim Betil, WWF Türkiye Genel Müdürü Aslı Pasinli, UNICEF Türkiye Genel Müdürü İnci Haseki, Eğitim Reformu Girişimi Direktörü Işık Tüzün, Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı, KAGİDER Başkanı Emine Erdem, Young Guru Academy Yönetim Kurulu Üyesi Asude Altıntaş ile iş dünyasının önemli isimlerinden Doğan Holding CEO’su Çağlar Göğüş, Turcas Petrol Yönetim Kurulu Üyesi Banu Aksoy Tarakçıoğlu, AIG Başkan Yardımcısı İpek Özilhan, Nurol GYO Yönetim Kurulu Üyesi Ceyda Kılıçarslan ve eşi Mustafa Kılıçarslan katıldı.

13