Şubat sayımız çıktı! 


Dergimizin 128. sayısı 1 Şubat'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Fujifilm Türkiye'nin en büyük fotoğraf sergisini açtı

08.10.2019

Fujifilm Türkiye tarafından gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Büyük Fotoğraf Sergisi” Kanyon’da açıldı. Farklı tarihlerde Londra ve Paris’te de düzenlenecek bir dizi serginin ilk ayağı olan Printlife İstanbul’da yer alan 2 bin kare fotoğraf, 13 Ekim’e kadar ücretsiz olarak gezilebilecek.


Printlife İstanbul sergisinde yer alan her bir fotoğraf için Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na yapılan bağış ile yüz çocuğun bir yıllık eğitim masrafı karşılanacak.


Fotoğraf baskı kültürünün gelecek kuşaklara aktarılması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Fujifilm, Printlife sergisinin ilk ayağı olan İstanbul’u, fotoğraf kağıdına basılı 2 bin fotoğraf ile Kanyon’da açtı. Fujifilm Türkiye Başkanı Michio Kondo’nun ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Sait Tosyalı, Fadik Atasoy, Yavuz Seçkin, Aslı Kızmaz ve çok sayıda fotoğraf tutkunu katıldı.


Rudy Steas, Cengiz Metin, Tatsuma Suzuki, Michio Kondo, Hiromoto Matsushima, Sait Tosyalı, Ünsal Akgün


EĞİTİME DESTEK

Açılış töreninde konukları selamlayan Fujifilm Türkiye Başkanı Michio Kondo, kısa bir süre önce göreve geldiğini belirterek, “Bu güzel ülkede olmaktan dolayı çok mutluyum” dedi. Printlife İstanbul’da anlamlı bir iş birliğine imza atıldığını belirten Kondo, Türkiye’de eğitim desteğine ihtiyaç duyan çocuklara katkı sağlamak amacıyla, sergilenen her bir fotoğraf için Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağış yapıldığını söyledi. Kondo konuşmasında, “Fujifilm olarak, fotoğraf baskı kültürünün gelecek kuşaklara aktarılması için çalışmalarımızı tüm dünyada aralıksız sürdürüyoruz. Bunun için çok büyük bir önem taşıyan fotoğraf sergilerinin ilkini 2006 yılında Japonya’da başlattık. O zamandan bu yana çok başarılı işlere imza attık. ‘Her fotoğraf basılmaya değerdir’ diyoruz. ‘Her fotoğraf bir hikaye anlatır’ mottosuyla çıktığımız bu yolda farkındalık yaratmayı ve insanları dijital fotoğraflarını karta bastırmaya teşvik etmeyi amaçlıyoruz” dedi


 “TÜRK HALKININ İLGİSİ BİZLERİ MUTLU ETTİ”

Printlife’ın gördüğü ilgiden son derece memnun olduklarını belirten Kondo şöyle devam etti, “Türk halkının fotoğrafa olan bu ilgisi şimdi ‘Türkiye’nin en büyük fotoğraf sergisi’ olarak huzurlarınızda. Burada sergilenen 2 bin kare fotoğraf çok kısa bir sürede toplandı. Her biri yaşamın içinden kareler, ağırlıklı olarak da manzara ve portre fotoğraflarından oluşuyor. Printlife’ın Türkiye’de gördüğü bu ilgi bize büyük bir şevk verdi ve yeni sergiler yapmak için bizi cesaretlendirdi.“

4