Şubat sayımız çıktı! 


Dergimizin 128. sayısı 1 Şubat'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

'Aşkımız Aksaray'ın En Büyük Yangını' oyunu perde için gün sayıyor

09.10.2019

Kedi Sahne Sanatları ve Epizot Görsel Sanatlar’ın ortaklığı ile sahnelenen 'Aşkımız Aksaray'ın En Büyük Yangını’ seyircisiyle buluşmak için gün sayıyor.


İstanbul’da yeni açılan Espor Arena 42 Maslak’ta, 12 Ekim Cumartesi günü prömiyerini gerçekleştirecek olan oyunun kadrosunda Neriman Uğur, Burçin Bildik, Altan Gördüm, İsmail Düvenci, Şeyla Halis, Sadi Özen, Sezgin Uzunbekiroğlu, Çimen Akgün, Hakan Çelik, Erdoğan Soytürk yer alıyor. 


"ATEŞ SİMGESİDİR AŞKIN! TÜM GÜNAHLARDAN ARITIR BİZİ!"

İstanbul’un Aksaray semtinde 20. yy ‘da yaşanmış olan ve binlerce binanın yok olduğu yangın olayından yola çıkılarak yazılan, Güngör Dilmen’in ölümsüz eseri ‘Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını’ o dönemde yaşanan bir aşk hikayesinden esinlenerek Aksaray yangınının aşk ateşiyle harmanlanmış gerçeküstü hikayesi olarak kaleme alınmış.
 

ESKİ İSTANBUL ŞARKILARI HEP BİRLİKTE SÖYLENİYOR

Birçok defa Devlet Tiyatroları tarafından sahnelenen bu oyun, ilk kez müzikli oyun versiyonuyla dinamik bir hale getirildi. Yönetmenliğini Hakan Altıner’in üstlendiği bu müzikli oyunda ‘’Kimseye Etmem Şikayet" , ‘‘Çile Bülbülüm’’ , ‘’Ben Kalender Meşrebim’’ , ‘’Yangın Olur Biz Yangına Gideriz’’ , ‘’Biz Heybeli’de Mehtaba Çıkardık’’ gibi eski İstanbul şarkıları Semih Erdoğan’ın müzik direktörlüğünde canlı sazlar eşliğinde çağdaş bir yorumla söylendi.


Provaları 4 ay süren oyunun kostümleri sanat dünyasının ünlü modacısı Sadık Kızılağaç tarafından tasarlanırken, dans koreografisi Gökmen Kasabalı tarafından yürütüldü.


Yazan: Güngör Dilmen

Yöneten: Hakan Altıner 


Oyuncular

Neriman Uğur, Altan Gördüm, İsmail Düvenci, Burçin Bildik, Şeyla Halis, Sadi Özen, Sezgin Uzunbekiroğlu, Çimen Akgün, Hakan Çelik, Erdoğan Soytürk

4