Mayıs sayımız çıktı! 


Dergimizin 119. sayısı 1 Mayıs'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

Gülmek İyileştirir Derneği'nden hijyenik oyun merkezi

23.05.2018

Gülmek İyileştirir Derneği’nin, kanser tedavisi gibi sebeplerle bağışıklığı baskı altında olan ve sosyal hayata karışamayan 3-10 yaş arasındaki çocuklar için hayata geçirdiği Hijyenik Oyun Merkezi kapılarını açtı! 2016’dan bu yana yapılan yoğun çalışmalar sonucunda Altunizade’de açılan oyun merkezi, hafta içi her gün 09.00-18.00 saatleri arasında ücretsiz olarak hizmet verecek.


Gülmek İyileştirir Derneği’nin ilk büyük projesi olan Hijyenik Oyun Merkezi, bağışıklığı baskı altında olan çocukların ihtiyaç duydukları oyun alanına sahip olabilmeleri ve yaşıtlarıyla sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla, gerekli hijyen koşulları gözetilerek tasarlandı.


Gülmek İyileştirir Derneği, 2014 yılında kızına lösemi teşhisi konan ve başarılı bir tedavi sonrası kızı sağlığına kavuşan Aslı Bastıyalı tarafından 2016’da kuruldu. Kanser hastası çocuklar, çocukların yakınları ve toplumda gülmeye ihtiyacı olan tüm kesimlere destek olmak amacıyla kurulan derneğin ilk büyük projesi olan Hijyenik Oyun Merkezi, geçtiğimiz haftalarda kapılarını açtı. Derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüten Aslı Bastıyalı merkez için duygularını “Bu merkez bir ihtiyaçtan yola çıkarak hayata geçirildi. Biz, eşimle bu eksikliği kızımızın tedavi sürecinde bizzat yaşadık. Başka çocukların da aynı sıkıntıları yaşamaması ve anne babaların zorlu tedavi sürecinde çocuklarını gözleri arkada kalmadan güvenle bırakacakları bir mekân yaratmış olmak, kendilerinin de bir nefes alabilmesini sağlayabilecek olmak mutluluk verici!’’ şeklinde dile getiriyor.

  

Ünlü oyuncu İlker Ayrık’ın hem destekçisi hem de yüzü olduğu derneğin kurumsal ve gönüllü destekçileri sayesinde Hijyenik Oyun Merkezi, hafta içi her gün 09.00-18.00 saatleri arasında ücretsiz olarak hizmet verecek.

3