Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 115. sayısı 1 Ocak'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


Keyifli okumalar


Şifremi Unuttum
Kaydol

Raşit Bağzıbağlı'dan Quality of magazine'e samimi açıklamalar

14.06.2018

Cengiz Abazoğlu ve Yıldırım Mayruk’tan etkilenerek kadın modasına yöneldim. 


Son yıllarda yaptığı defileler ile adından sıkça söz ettiren modacı Raşit Bağzıbağlı’yı biraz daha yakından tanımak için Levent’deki Showroomunda bir araya geldik. O anlattı biz notlarımızı aldık ortaya çok sıcak bir sohbet çıktı, gelin birlikte okuyalım.


Çocukluğu kumaşların arasında geçti 

Kıbrıslı bir ailenin oğluyum, ailem kumaş ticareti ile uğraşıyordu. O nedenle çocukluğumdan beri kumaşlara ve modaya büyük bir eğilimim vardı.  Dedem in Kıbrıs’ta kurduğu, babamın devam ettirdiği 3 kumaş mağazamız vardı. Kıbrıs çok küçük bir yer, Babam orada daha fazla büyüyemeyeceğimizi düşünerek İstanbul’a yerleşmeyi planladığında ben 10 yaşında kumaşların arasında dans ediyordum.

   

Mesleğini daha çocukken belirlemiş

İstanbul’a yerleştik ve burada mağaza açtık. Küçüklüğümden beri modaya olan ilgim ve yeteneğim nedeniyle ilerleyen yıllarda Londra’ya moda eğitimi almaya gittim.  Ancak Londra pahalı bir şehirdi ve ben aileme daha fazla yük olmak istemiyordum. O nedenle bir yıl sonra okulu bırakarak İstanbul’a döndüm. İlk olarak İspanya’dan hazır giyim ürünler getirip sattım. Kumaştan, modadan anladığım için kendimi bir anda bu arenanın içinde buldum. 21 yaşımda da ilk defilemi yaparak sektöre ciddi anlamda merhaba dedim.  
Kendime Cengiz Abazoğlu ve Yıldırım Mayruk’u örnek aldım

 Babam erkek giyim yapıyordu. Ben Cengiz Abazoğlu’nu çok beğenirdim. Yıldırım Mayruk’un ise bende büyük bir saygınlığı var. Onları örnek aldım kendime o nedenle de bayan giyime yöneldim tabi ki. O dönemlerde babam pek istemedi ancak sonrasında yeteneğimi ailem de görünce bu sefer destek oldular. 


RÖPORTAJIN DEVAMI VE DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN

14