Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 115. sayısı 1 Ocak'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


Keyifli okumalar


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

Ünlü sanatçı Ferhat Göçer'den Quality Dergisi'ne samimi açıklamalar

02.07.2018

Sanatçının topluma örnek bir şahıs pozisyonunda olduğunu düşünüyorum.


Acılar, sevinçler, umutlar ve hüzünler... Tüm duygular onun sesinden yansıyan melankolik bir tınıyla ruhunuzu sarıveriyor. Ferhat Göçer başarılarla dolu müzik kariyerinde, dinleyicisine en mükemmeli sunmak için çabalayan ve dinlediğimiz her şarkısında verdiği emeği bizlere hissettiren bir müzik adamı...


İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan Bölümü mezunu olan Dr. Ferhat Göçer, Turkuaz Gurubu’ndan ayrıldıktan sonra 2005 yılında kendi adını taşıyan ilk albümü ile müzik severlerle buluştu.


Çıkış parçası olan "Yastayım" ile hepimizin ruhunda bir iz bıraktı…  Kurucusu olduğu Metropol Senfonisi Orkestrası ile Türkiye’de ve yurt dışında verdiği konserlerle birçok hayran kitlesine sahip oldu. Klasik Türk müziğinden operaya, müzikallerden yabancı birçok esere kadar, dinleyicisine büyük bir müzik ziyafeti sundu.  Geçtiğimiz yıl 25 yıllık doktorluk hayatını emeklilikle taçlandıran ünlü müzisyen şu günlerde İranlı sanatçı Guguş ile Farsça bir düet yapmaya hazırlanıyor. Çalışkan, mütevazı, entelektüel, romantik, centilmen ve beyefendi kişiliğiyle öne çıkan eşsiz yorumcu Ferhat Göçer'in konuğu olduk.


Halkın gözünde imajınız çok olumlu, bunu neye bağlıyorsunuz?

Olduğum gibi davranmaya bağlıyorum. Nasılsam oyum. Maskem yok, sakladığım gizlediğim bir şey yok. Öğretmen bir ailenin çocuğuyum. Onlarda çocuklarını, toplumda insanların, ailelerin örnek gösterdikleri bir evlat olarak yetiştirme arzusuyla ve hayaliyle büyüttüler. Bende onlara layık bir evlat olmak için elimden geleni yaptım. Şimdi bunun mutluluğunu ve huzurun taşıyorum.
Kalabalıklar sizi dinlerken siz ne hissediyorsunuz?

Öncelikle şükrediyorum. Hayal ettiğim, hayalini kurduğum hatta hayal bile edemediğim kadar güzellikler yaşıyorum, bunun içinde her dakika şükrediyorum.


Sahnedeki Ferhat Göçer ile sahne dışındaki Ferhat Göçer arasındaki fark nedir sizce?

Sahne dışında sakin biriyim. Mütevazı, daha çok işinde gücünde bir adamım.


En büyük sevgi göstergesi nedir sizce?

İster takdir olsun, ister eleştiri olsun, her zaman bizleri takip eden ve izleyenlerin, yorumlarını bizlere iletebilmesi. Sadece takdir, sadece alkış bence doğru değil zaten. Sanatçının topluma örnek bir şahıs pozisyonunda olduğunu düşünüyorum.


Oyunculuk yeteneğinizin olduğunu düşünüyor musunuz?

Yok hiç düşünmedim. Öyle bir beklentimde böyle bir hayalimde hiç bir zaman olmadı. Ben hekimlik yaparken de, hatta çocukluğumdan beri hep şarkı söylemek için hayaller kurdum.


Dizi veya film teklifi alıyor musunuz?

Çok teklif alıyorum, ama bu konuda hakkını vereceğimi düşünmüyorum. Böyle bir zaman ayırmak yerine o zamanı müziğe ayırmayı tercih ederim.


Sizinle ilgili hiç bilinmeyen bir yönünüz var mı?

Bu güne kadar yaptığım röportajlar da veya söyleşiler de genelde en küçük detayına kadar bütün sorulan sorulara cevap vermeye gayret ettim. Bir şey yok sanırım, aklıma bile gelmedi.


RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN

14