Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 120. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

Dilek Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İskender Dilek yeni projelerini Quality'e anlattı

01.08.2018

Dilek Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İskender Dilek, ağabeyi Dilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Dilek ile hayata geçirdikleri Çeşme Private Residences projesini Quality'e anlattı. 


Çeşme’de çok özel bir proje hayata geçiyor “Çeşme Private Residences”   


Adil – İskender Dilek kardeşlerin kurduğu Dilek Holding, özellikle Turizm sektörünün önemli kurumlarından biridir. 


2001 yılında Starwood Grubu’nun Türkiye’de yaptığı ilk faranchise anlaşması ile turizm sektörüne adım atan ve Çeşme Sheraton Otel’i açan Dilek Holding, zaman içinde bu sektörde büyüyerek Radison Blu Hotel İstanbul Pera, Radison Blu Hotel İstanbul Şişli’yi açtı.  
Yolumuz Çeşme’ye düştüğünde öğrendik ki 18 yıldır Çeşme’de tatilcilerin 2. Adresi olan Sheraton Otel, bu sezon sonunda kapanıyormuş. Büyük bir inşaat başlıyormuş… 

Neler olup bittiğini öğrenmek için Yönetim Kurulu Başkanı Adil Dilek’i aradım. Kendisi İstanbul’daymış. “İskender Bey Çeşme’de. Otele uğra sana detaylı anlatsın” dediğinde Dilek Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İskender Dilek’i aradım. Çeşme Sheraton’un penthouse katında, biz sorduk İskender Bey anlattı. Gelin hep birlikte okuyalım.  


Çeşme ve de Alaçatı’nın bu denli gelişmesinde bence Sheraton Otel’in çok büyük payı var dersem ne dersiniz?  

Çok doğru, zaten bir yerin gelişmesi ulaşım ve konaklama ile doğru orantılıdır. 2001 yılında Sheraton Çeşme’yi açınca İstanbul’un en elit misafir profili gelmeye başladı. O yıllarda Alaçatı diye bir kavram yoktu. Daha sonra Alaçatı’da da yeme içme sektörü canlandı. Başlı başına güzel şirin bir tatil beldesi oldu.  Şimdi hayata geçireceğimiz projeyle, Çeşme’ye ayrı bir değer katacağız. 

 

Otelin bu sezon sonunda kapanacağı doğru mu? 

Evet doğru. Aslında iki sene önce otelimizi yenilemeye gidecektik. Ancak ülkemizde yaşanan olumsuz gelişmeler, turizm sektöründe kriz yaşanmasına neden olunca ertelemiştik. Arada geçen bu zamanı iyi değerlendirip Yönetim Kurulu Başkanımız abim Adil Dilek ile birlikte yepyeni bir proje geliştirdik. Kısmet olursa bu sene 15 Ekim de otelimizi kapatıp yeni projemiz için ilk kazmayı vuracağız.     

Projenin maketini gördük bu süper projenizin ortaya çıkış hikayesini anlatır mısınız. 

Kongre turizmi artık eskisi gibi getiri sağlamıyor. Abim, yönetim kurulu üyelerimiz ve koordinatörümüz ile çok toplantılar yaptık. En sonunda Otelin bir bölümünü rezidans olarak değerlendirmek fikri ağır bastı. Bu projeler zaten böyle finanse ediliyor. Rezidans ve bağımsız villalar satılır, Oteli finanse eder. Bunun dünyada da birçok örnekleri de var.

Abimle kafa kafaya verdik ve fikir jimnastiği yaptık. Sonrasında ben Çeşme’de çok detaylı bir pazar araştırması yaptım, yapılan ve yapılmakta olan projeleri inceledim, fiyat mukayeseleri yaptım. Gördüm ki bizim diğerlerinden en büyük artımız, bulunduğumuz konum.    

Projeyi kim çizdi ve ruhsat izin gibi prosedürler tamamlandı mı?

Projemizi Mimar Durmuş Dilekçi çizdi.  Ne istediğimizi detaylı bir şekilde anlattık. Bizden iki ay süre istedi. İki ay sonra konsept sunumu ile geldi. Yönetim kurulumuza yaptığı sunumu çok beğendik ve bu proje ile ilerlemeye karar verdik. 

Akabinde Belediye ruhsatımız ve Turizm Bakanlığı’dan tüm izinler alındı. Projemizin maketini de gördüğün gibi otelimizin lobisinde ziyaretçilerimiz açtık. Otelin yenilenmesinin haricinde bir de rezidans projemiz var. iç içe bir proje bu. Rezidans projemizin adı  da “Çeşme Private Residences” 
O zaman projenin detaylarını da anlatın bize  

Özetleyecek olursam, otelimiz T şekline. Sezon sonunda 15 Ekim de oteli kapatıp, tamamını   baştan aşağı yenileyip dekore edeceğiz. Soldaki ve öne doğru çıkan blok, yine otel olarak hizmete girecek. Bu durumda mevcut oda sayımız 398 den 250 ye düşecek. Şimdiki otelin sağ bloğu ise rezidans oluyor. Yıkılacak olan kongre merkezinin olduğu yer rezidans ile bütünlük sağlayan 4 katlı yine rezidans daireler olacak. Önde ise 6 bağımsız villa yer alıyor. Bu rezidans ve villaları satışa çıkardık. Rezidans bloğunun en üstünde bir penthouse dairemiz var. Çatıya helikoper ile inip buradan dairenize gireceksiniz. 

Rezidans ve villaların girişi, güvenliği, plajı ayrı. Daire sahiplerinin güneşlenme alanı da ayrı. Otel misafiriyle hiçbir şekilde bir araya gelmiyor. Ayrıca rezidans dairesi olan daire sahipleri tüm otel hizmetlerinden faydalanabiliyor. Hatta dairelerine gelmeden önce, ne istiyorsa taleplerini bildirecek, dairesine geldiğinde keyfine bakacak. Türkiye’de bu lokasyonda böyle bir proje daha yok.  


RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


14