Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 120. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

Fly-Inn Beach’in işletmecisi Vedat Ali Dalokay, mekanı ve gelecek planlarını Quality'e anlattı

01.08.2018

Fly-Inn Beach bir işletmeden öte, bir aile, bir ev…


Fly-Inn Beach’in sahibi ve işletmecisi Mimar Hakan Dalokay, bayrağı tek oğlu ve kendisi gibi mimar olan Vedat Ali Dalokay’a devretti. Vedat Ali Dalokay ile Çeşme’deki Fly-Inn Beach’te, mekanı ve gelecek planlarını konuştuk.  


Babanızın ve dedenizin ödüllü mimarlar olması meslek seçiminizde ne kadar etkili oldu?

Ailenin tek çocuğu olarak, annem ve babamın mimar olmasının büyük etkisi olduğunu söyleyebilirim. Bununla beraber elbette dedemin ve babamın mimarlık alanında sahip oldukları repütasyon da bu seçimi yapmamda oldukça etkili… Çocukluğumdan beri babamın yaratıcılığına, annemin de analitik zekasına hayranlık duyuyorum. İkisinin de mimar olarak mesleğe farklı bakış açıları var. Ben de her zaman bunları gözlemleyerek, en verimli sentezleri çıkarmaya özen gösterdim. 
Türkiye’nin ilk Beach Club’ını yapan babanızdan bayrağı devraldınız ve büyük bir sorumluluğun altına girdiniz. Üstesinden nasıl kalkıyorsunuz; bu bayrağı en iyi şekilde taşımak için neler planlıyorsunuz?


Açıkçası Fly-Inn Beach ile yatıyor, Fly-Inn Beach ile kalkıyorum diyebilirim. Dışarıdan herkes için oldukça keyifli gözüküyor bu iş. Ancak bir sene boyunca sezon için özenle hazırlanıyoruz. Son altı ay işler daha da hızlanıyor; ardından hafta sonu, bayram demeden 7/24 Fly-Inn Beach için çalışıyor, onunla yaşıyoruz. Tadilatından işletmesine, etkinlik planlamalarından servis kalitesine kadar her detayıyla ilgileniyor, aktif rol alıyorum. Çalan müziğe, ses sistemine, mutfaklardan çıkan yemeklerin sunumuna ve lezzetine, bahçelerin bakımından aklınıza gelebilecek muhtelif her konunun içinde varım, her anlamda Fly-Inn Beach’e hakimim. Ağırladığımız her misafir bizim için çok özel ve önemli. Kendilerini iyi hissetmeleri ve mutlu olmaları adına özen gösteriyoruz. Hepsinin hafızalarında en güzel anıları bırakmaya, burada geçirdikleri anları en mutlu şekilde yaşatmaya çalışıyoruz. 


Fly-Inn Beach’i franchise sistemi ile dünyaya açmayı düşünüyor musunuz? Ya da franchise vermeden kendiniz Türkiye sınırlarının dışına çıkarmayı hedefliyor musunuz?


Eskiden ailem paralel olarak yazın 5, kışın da 3 farklı işletmeyi birebir yönetiyordu. Hepsini çok net hatırlıyorum. Şu an mevcut konjonktürde, en kaliteli işi ortaya koymak eskiye nazaran daha da zorlaştı. Her yere yetişmek, zamanı en efektif şekilde kullanabilmek eskisi kadar kolay değil. Çünkü uzay ve zaman kavramı değişmese de artık günlük yaşam eskiye nazaran çok daha hızlı akıyor.  Fly-Inn Beach’te babam Hakan Dalokay ile hep işimizin başındayız; buradaki bungalovlarda kalıyoruz. Her zaman yerimizin başında hazır bekliyoruz. Şu an bu sistemden de oldukça memnunuz. Planlı bir büyüme ile yurt dışını düşünebiliriz. Sonuçta Mykonos iyi bir tekneyle takriben 1 saat uzaklıkta ve bizim açımızdan doğru ekip ve planla yönetilebilir bir yatırım olur. 


RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


14