Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 120. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

SRP Turizm Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Çelikkan, Serpil markasını Quality'e anlattı

02.08.2018

Kimsede olmayan malı az adette getiriyor, üretiyor, satıyoruz. Çeşitliliğimiz çok fazla ve tekrar yok. Serpil’den bir kez alan vazgeçemez.


30 yıldır yurt içi ve yurt dışına toptan tekstil satışı yapan Orhan Çelikkan, üç yıl önce Nişantaşı’nda ilk mağazasını açtığı Serpil markasının Osmanbey, Ortköy ve Fatih şubelerini de açtı. Gaziantep ve Isparta’da bayilikler veren markanın Dubai, Bahreyn gibi ülkelerle yurt dışı bayilik görüşmeleri de var. 


Kadın giyimde gerek modelleri gerekse işçiliği ile yıllardır yurt dışına üretim ve satış yapan ve son yıllarda iç pazara da yönelen Serpil markası, mağaza sayısını artırarak ‘rekabette ben de varım’ diyor. SRP Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Çelikkan; “Başarımızın sırrı kalite ve tasarımlarımızda. Ürünlerime çok güveniyorum çünkü en kaliteli malzeme ve en iyi işçilik bizde. Serpil giyen vazgeçemez!”  diyerek ürünlerinin kalitesini ortaya koyuyor.

 

Çıraklıktan, ihracata!

Gaziantepli bir ailenin oğlu olan Orhan Çelikkan, 1970 Ankara doğumlu. Henüz lise öğrencisi iken okul sonrası Ankara’da eniştesinin yanında tekstil sektöründe iş hayatına başlayan Çelikkan, daha sonra ortağı Mehmet Bey’le birlikte fason atölye kuran Orhan Bey, o günleri şöyle özetledi; “Yalnızca iki makine ile yola çıktık. Eniştem de iki makine aldı bize. Yine onun desteği ile İstanbul’a kumaş almak için gidip gelmeye başladım. O işi de öğrenince kendi firmamızı hayata geçirdik.”
“Türkiye’nin her iline ürün satıyoruz”

“Serpil” Orhan Çelikkan’ın yeğeninin ismi imiş. Şirket kurulduğu dönem yeni doğduğu için bu ismi vermişler.  Orhan Bey, Serpil’in toptan tekstil alanında yurt içinde yıllardan beri kendisini kabul ettirmiş ve tanınan bir marka olduğu için, perakende sektöründe de aynı marka ile yol almaya karar verdiklerini belirtiyor. “Türkiye’nin her yerine ürün sattığımız için oradaki mağazacılardan Serpil’i alıp kullananlar bizi çok iyi biliyor. Bayan giyimde mağazacılık yapıp da Serpil’i tanımayan yok. Dolayısıyla hem yerli hem de yabancı çok ciddi bir müşteri kitlemiz hali hazırda zaten var” diyor. 


RÖPORTAJIN DEVAMI VE DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN

14