Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 120. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

Gül İnşaat Oto Emlak Turizm San. Ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Emre Gül'den Quality of magazine'e özel açıklamalar

01.10.2018

En büyük hedefim ülkeme daha fazla katkı sağlamak, ülkemizi ve bayrağımızı dünyaya daha iyi tanıtmakGül İnşaat Oto Emlak Turizm San. Ve Tic. Ltd. Şti.’ inde 3 yıl önce bayrağı babasından devralarak Yönetim Kurulu Başkanı olan ve inşaat sektöründe birçok başarılı projeye imza atan, 28 yaşında genç ve yakışıklı bir iş adamı olan Emre Gül ile Rose Garden Kavaklı projesinde yaptıkları ve yapacaklarını konuştuk. 


Merhaba Emre Bey, biraz sizi tanıyabilir miyiz?

-Babam Ahmet Gül annem ise Sunay Gül. İki kardeşiz. Ağabeyim Emrah Gül. Gümüşhane doğumluyum ancak İstanbul'da büyüdüm. Özel bir liseden mezun oldum. İnşaatlarda çalışmak daha keyifli geldiğinden ve işlerimizin de yoğunluğundan dolayı üniversiteye gitme şansım olmadı. 15 ay vatan görevim olan askerliğimi de yaptım. Dönüp tamamen inşaatlarımıza odaklandım. Şirketimizin yönetimini de 3 yıl önce babamdan devraldım. Babam Onursal Başkan’ımız, ben Yönetim Kurulu Başkanı’yım. Şu an 28 yaşındayım.


Sen sektörde 3. Kuşaksın değil mi?

- Evet doğru. Şirketimizin kurucu dedem. 1955 senesinden beri, Afyon Şeker Fabrikası’dan, Cumhurbaşkanlığı binasının duvarlarına kadar dedemin emeği imzası var. İkinci kuşak babam yönetti şirketi, şimdi de üçüncü kuşak olarak bayrağı ben devraldım Babam Onursal Başkan olarak biraz daha kendine zaman ayırıyor, tecrübesi ile de bana destek oluyor.
İnşaatlarda yetiştin, işçilik yaptın diyebilir miyiz?

-Tabii ki… Zaten okul dışında her anımız inşaatlarda,  işçi gibi çalışarak, inşaat tozu yutarak bu günlere geldik. Babanız ve siz hangi bölgelerde projeler yaptınız?

İstanbul'da birçok yerde imzamız var. Saymakla bitmez. Florya, Yeşilköy, Bahçelievler, Bahçeşehir, Esenkent, Selimpaşa, Silivri, Kumburgaz, Beylikdüzü. İzmir'de, Antalya'da, Yozgat'ta ve Bodrum'da da projeler hayata geçirdik. Bunların hepsinde babamın imzası var. Ben ise 13 yıldır sektöründeyim. Çok yakında ben de 6. projemi bitirmiş olacağım.


 Yaptığın bu 5 projeler hangileri?

-Rose Garden (Gürpınar), Semerkant Evleri (Beylikdüzü),  Semerkant Konakları(Esenkent), Semerkant Residance (Esenkent ) ve LimanPark (Ambarlı limanı 11 katlı iş merkezi)


Şu anda devam eden ve yeni başlayacak olan projeleriniz var mı?

-Şuan da Rose Garden Kavaklı var, LimanPark var satışı devam eden. Önümüzde birçok anlaştığımız proje de var ama biraz önümüzün açılmasını bekliyoruz. Maliyetlerin biraz daha düşmesi gerek. 
 

Ne zaman aldın Yönetim Kurulu Başkanlığını?

-3 Senedir Yönetim Kurulu Başkanı'yım ama ondan öncesinde de 2010'dan beri yönetim bende. Aslında hep işleri ben yürütüyordum, ama resmi olarak 3 sene oldu.


Bayrağı babandan devralmak kolay oldu mu?

- Bizim Karadenizli insanlarda yönetimi devretmek çok zordur. Hatta babam da başlarda hiç niyetli değildi. Azmimle, dürüstlüğümle, hırsla risk alıp iyi işler yapıp başarılı olduğumu görünce de kendini geri plana aldı. Tüm işlere beni koşturup, neler yaptığımı izledi. Güvenini kazanmayı başarınca da bayrağı bana devretti.Hedeflerin nedir?

-Aslında hedefim çok yüksek. Özellikle şu dönemde ülkeme daha fazla katkı sağlamak istiyorum. 

  Katar, Kuveyt, İran haricinde batı ülkeleri ve Rusya'dan yatırımcıları Türkiye'ye getirmek, buraya yatırım yapmalarını sağlamak, Türk parasının değerini arttırmak ve ülkemizi dünyaya daha iyi tanıtmak. Hayallerimden biridir.

İlerde yurtdışında inşaat projeleri yapma hayalim de var. O hedefime de adım adım ulaşıyorum. İlk olarak Katar’da inşaat yapma hedefimiz var ve görüşmeler yapıyoruz. Yakın zamanda kesinleşecektir.


RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


14