Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 120. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

Kral TV Sunucusu Elif Tümen başarı hikayesini sadece Quality of Magazine'e anlattı

01.10.2018

Kimdir Elif Tümen, bize kendini tanıtır mısın? 


2 Mayıs 1990 doğumluyum. Eskişehir’de doğdum büyüdüm. Ailem hâlâ orada yaşıyor. Üniversiteye kadar Eskişehir’deydim. Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde okudum 4 yıl. Daha sonra aynı bölümde ve aynı ana bilim dalında yüksek lisansa başladım. Tez aşamasındayım. Yani 2019’da artık yüksek lisanstan mezun olmuş olacağım. Kral TV’de suuculuk yapıyorum. Ekran yüzü olarak 5.Yılım oldu. 


İletişimi tercih etmendeki faktör nedir? Niye iletişim?


İlkokul birinci sınıftaydım, sınıflarda sağlık, tiyatro, gazetecilik, basın-yayın gibi kollar vardı ya, hani alanlara dağılıyorduk. Ben de basın-yayın kolunu seçmiştim, okul hayatım boyunca da öyle devam etti. Hep gazeteci olacağım, televizyoncu olacağım diyordum. Ama sunucu olmak sonradan ayrıca gelişti. 




Televizyon maceran nasıl başladı?


Daha öğrenciyken CNN Türk, SKY Türk ve TRT gibi televizyon kanallarında stajlar yaptım. Zaten ilk adımı attıktan sonra televizyonun büyüsü beni içine çekti. Hep ilerde iyi bir sunucu olmanın hayalini gerçekleştirmek için çalıştım. 



İstanbul’da ilk girdiğin sektör ve yaptığın iş neydi? 

 

Ben üniversitedeyken biraz hareketli bir öğrencilik dönemi geçirdim. Okulun televizyonu vardı ve okulun ilk günü hatta okuldan önce televizyona gidip çalışmaya başladım. Orada stüdyo kameramanlığı yaptım. Ana kumanda da rejide, montajda çalıştım. Kısa film programı vardı orada sunuculuk yaptım.  


Ekrana çok çıkmak istememe rağmen, İstanbul’a ilk geldiğimde aylarca işsiz kaldım. Bir yönetmen abim vardı. İlker Durmuş. O’nun asistanı hamileydi ve artık çalışamayacak duruma gelmişti. “Elif dedi biliyorum aslında senin bunu istemediğini ama benim senin gibi birine ihtiyacım var, senin de para kazanmaya. Bir iş bulana kadar gel istersen çalış” dedi. Böyle başladım. Ayrıldığım gün de Kral TV’de başladım.



Kral TV’ye girişinin de bir hikayesi var mı?


Onun da ilginç bir hikâyesi var. Kral TV’nin rejisinde izinler yüzünden bir akış yönetmenine ihtiyaç vardı 3 aylığına.   Ben de işin arka planını bildiğim için görüştük ve akış yönetmeni olarak, Kral TV maceram başladı. Ve üç ay boyunca her gün geri sayıyorum, ama ne yapabilirim, kendimi nasıl gösterebilirim derken  Can Bozoklar’la tanıştık, sonrasında Mehmet Akbay Bey’le bir araya geldik.  


 Bir deneme çekimi yaptık, ardından canlı yayına çıkardılar. Tarkan’ın Harbiye konserinden Onur Kiriş’le birlikte canlı yayın yaptık. Sonrasında ekran yüzü olarak devam etmiş oldum. Ertesi yıl 2014-2015 sezonunda NTV’de,  ‘En Güzel Rotalar’ isimli programda bir sezon boyunca sunuculuk yaptım. Bir doğa ve kamp programıydı. Burada biraz piştim sonrasında da tekrar Kral TV ye geçtim. 5 yıldır Kral TV’de sunuculuk yapıyorum. Bir sinema programım var popvizyon adında, ayrıca Mehmet’in Gezegeni programında Mehmet Bey’e partnerlik yapıyorum. Canlı yayınlarda sunuculuk yapıyorum. Yeni yayın döneminde bir sürü yeni başlayan program var ama şimdilik netleşen bir şey yok.

 






Severek mi yapıyorsunuz bu işi?


Harbiye konserlerinde sunuculuk yapmak hayallerimden biriydi, gerçekleştirdim. Sunuculuk hayalim vardı, Sevmek ne kelime, ölesiye severek yapıyorum işimi. 



RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN




14