Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 120. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

Hases Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Zerrin Menteşeoğlu'ndan Quality Business'a çok özel açıklamalar

02.10.2018


Öncelikli hedefimiz işimizi hakkıyla ve doğru şekilde yapmak


İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan evli ve 1 çocuk annesi Zerrin Menteşoğlu, eşi ile birlikte uzun yıllardır dişiyle tırnağıyla büyüttüğü evladı gibi olan Hases Otomotiv'i, Kızılay İstanbul Kadın Kolları Başkanı olarak zamanının çoğunu harcadığı Kızılay'ı ve çok özel projeleri Quality Business'a anlattı.


- Hases Otomotiv adı nereden geliyor?

Has Otomotiv ile birlikte çalışıyorduk. Daha sonra Has Otomotiv'den ayrılınca en büyük bayiliğimiz olan Eskişehir bayiliğinden ilham alarak ES takısını koyduk ve HASES Otomotiv olarak iş hayatımıza devam ettik.


-Hases Otomotiv olarak hangi şehirlerde hizmet veriyorsunuz?

İlk bayiliğimizi Eskişehir'de açtık. Daha sonra Afyon'da ve son olarak da yaklaşık 8-9 ay önce İstanbul'da da servis ve ikinci el Mercedes Benz otomobil satış hizmeti vermeye başladık.
-Hukuk okumanıza rağmen mesleğinizi neden icra etmediniz?

Okuldan mezun olup diplomayı aldığımda evlendim. Eşim Has Otomotiv'in ortağıydı zaten. Ben de eşimin yanında olmayı tercih ettim ve birlikte firmamızı bu günlere taşıdık. Bir de çocuk olunca benim Hukuk diploması raflarda kaldı.


-Otomotiv sektöründe bir bayan olarak yer almak nasıl bir duygu?

Ben her sektörde kadın elinin, kadın dokunuşunun olması gerektiğine inanıyorum. Birçok serviste erkek ağırlıklı hizmet ön planda olsa da bizde öyle değil. Karşılamada çalışan tüm personelimiz bayan. Çocuğuyla, tek başına gelen bayanlar kendisini ev ortamında hissediyorlar böylelikle.


-24 saatinizi nasıl planlıyorsunuz? Yoğun iş temposuna yetişmek zor olmuyor mu?

Mesaim yoksa rutin olarak kahvaltımı yapıp sonra işe gidiyorum. Yaklaşık 10 yıldır gönüllü olarak çalıştığım Kızılay ile herhangi bir toplantım yok ise tabi. Genelde çok önemli bir işim yoksa akşam 17.00'den önce evde olmaya gayret ediyorum. 14 yaşındaki oğluma o kapıyı ben açmaya gayret ederim. 


- Oğlunuzla ilişkiniz nasıl?

Dediğim gibi oğlum okuldan döndüğünce kapısını ben açarım. Kekini, böreğini, çöreğini ellerimle hazırlarım. Dertleşirim, sohbet ederiz bol bol. Ödevlerine de ihtiyaç anında yardımcı olurum. Benim için annelik her şeyden önce gelir. Çocuklar anneler tarafından büyütülmeli. Çocukların keyfi olarak başkaları tarafından büyütülmesine karşıyım.
-Karı koca birlikte çalışmanın zorlukları oluyor mu?

-Zaman zaman oluyor tabi. Ama bizim en büyük avantajımız ofislerimizin ayrı binalarda olması. Ben servis bölümündeyim eşim satış bölümünde. Öyle ki bazen hiç karşılaşmadığımız günler oluyor. Zaten iş ortamı çok yoğun, sürekli yurt dışı işleri oluyor. Ayın 9-10 günü İstanbul'da olabiliyor. Biz de o zamanlarda konuşmamız gereken konuları konuşup, çözüme ulaştırıyoruz.


RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


14