Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 115. sayısı 1 Ocak'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


Keyifli okumalar


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

Görgülü Pastane'lerinde 'Macaron' bir sanattır

23.10.2018

Görgülü Pastaneleri’nde, en iyi malzemeler birbirine sevgi ile bağlanarak macaronlara duygu katmıştır. Görgülü macaronları, tüm duyularınızı tatmin ederek size rakipsiz bir tat sunmaktadır. Geleneksel olarak iki kurabiye arasında el yapımı reçel olan zengin içerikli nefis lezzetin en önemli kaynağı içindeki ganache’dır. Ağzınızda usulca erirken bıraktığı mükemmel tat, tartışmasız eşsizdir… Büyük bir tutku ile yapılan macaronlar damağa olduğu kadar göze de hitap eder. Her rengi, ayrı lezzet olan; Vanilyalı, çilekli, limonlu, çikolata ve fıstıklı enfes macaronlar, Görgülü Pastahanelerinin klasikleridir.


“Altı üstü bir kurabiye, neden bu kadar abartılıyor?” diye düşünüyorsanız, henüz bu lezzetle tanışmamışsınız demektir. 


Neden Görgülü Macaron? 

Görgülü’nün makaron ustası aynı zamanda Anadolu yakası Görgülü Pastahaneleri ortaklarından olan Nebi Yüce, ülkemizde macaronu en iyi yapan ustaların başında gelir.  Nebi Yüce’nin macaron aşkı onu yıllar önce Fransa’ya, Paris’e sürükler. Nebi Yüce, dünya’da "mogador" isimli makaronu ile ‘’ pastanın Picasso’’su ve "pasta tanrısı" olarak anılan ayrıca  ‘’ispahan’’ adını verdiği muhteşem gül aromasını kendi imzası haline getirmiş pastacılık dahisi PIERRE HERME’nin yılda sadece 10 kişiye verdiği eğitime katılır ve başarı sertifikası ile reçetesini alarak macaronlarını yapmaya başlar. İşte Görgülü macaronlarının muhteşem tatları buradan gelir.


Sıra dışı tatları ile en popüler kutlama hediyesi ve özel günlerin, anların vazgeçilmez hediyesi arasında yer alan Görgülü macaronları itina ile seçilerek, birbirinden farklı renkli ve çok özel halka kutular içerisinde şık ve özel sunumlarıyla Acıbadem, Göztepe, Erenköy, Kızıltoprak, Çekmeköy ve pek yakında açılacak olan Ataşehir şubesinde sizlerin beğenisine sunuluyor.6