Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 120. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

Nil Esirtgen, Türkiye Dresaj Şampiyonası P1 Pony kategorisinde birinci oldu

24.10.2018

Kemer Country Atlı Spor Kulübü’nde, 19-21 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Dresaj (At Terbiyesi) Şampiyonası’nda P1 Pony biniciler kategorisinde Kemer Country Club adına ‘Big Boss’ ve  ‘Mickey Mouse’ isimli ponileri ile yarışan Nil Esirtgen kupanın sahibi oldu. 


Kemer Country Atlı Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde 19-21 Ekim tarihlerinde gerçekleşen Türkiye Dresaj (At Terbiyesi) Şampiyonası’na Nil Esirtgen damga vurdu. Nesrin Esirtgen torunu Nil Esirtgen ile


İş ve sanat camiasının tanınmış isimlerinden, Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nesrin Esirtgen'in torunu olan Nil Esirtgen’in babası Abdi İbrahim Yönetim & İcra Kurulu üyesi Cenan Esirtgen ve eşi Sevda Esirtgen de milli biniciler. Ailesinin izinden giderek Türkiye şampiyonu olmayı başaran 9 yaşındaki Nil Esirtgen, P1 Pony biniciler kategorisinde ‘Big Boss’ ve ‘Mickey Mouse’ isimli ponileri ile başarılı bir performans göstererek iki gün üst üste birinci oldu, ‘Mickey Mouse’ isimli ponisiyle Türkiye Kupası’nı kazandı. Esirtgen, 27-29 Ekim tarihlerinde İzmir Atlı Spor Kulübü’nde düzenlenecek olan Cumhuriyet Kupası Engel Atlama Yarışları’na da katılacak.


Türkiye Binicilik Federasyonu’nun düzenlediği şampiyonada, atların farklı kategorilerde terbiyesi, itaati ve ustalığı yarıştı. Her yaş kategorisinde yarışan biniciler, hünerlerini ustalıkla sergileyerek yüksek puan alabilmek için yarıştı.


19