Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 120. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

Mustafa Karadeniz’in kendi hayatından yola çıkarak, yazıp yönettiği 'Çınar' filminin hikâyesi Quality of Magazine sayfalarında

02.11.2018

Bisse’denSize Dergisi’nin 2018 Sonbahar- Kış sezonu sayısında, Türk ve Dünya sinemasını işledik. Türk Sinemasının genç yönetmenlerinden biri olan Mustafa Karadeniz’in kendi hayatından yola çıkarak, yazıp yönettiği “Çınar” filminin hikâyesi konularımız arasındaydı. 
Mustafa Karadeniz, “Çınar” filmi ile geçtiğimiz ay 55. Uluslararası Antalya Film Yarışmasına katıldı. Birçok yerli ve yabancı filmin katıldığı festivalde 8 yabancı, 2 ulusal film finale kaldı.11 dalda ödülün dağıtıldığı festivalde Behlül Dal Genç Yetenek Ödülü’nü Çınar Filmi’nin Görüntü Yönetmeni Olcay Oğuz aldı. 
Kültür Bakanlığının desteği ile çekildi


Kültür Bakanlığı destekli ve THY’nin sponsor olduğu Çınar filminin çekimleri kışın çetin geçtiği Kars’ın Sarıkamış ilçesinde gerçekleştirildi. -45 derecede, 45 gunde,45 kişilik ekibin ve oyuncuların oldukça zorlu şartlarda tamamladığı çekimler sonrası ortaya, muhteşem Kars ve Sarıkamış manzarası eşliğinde etkileyici bir hikaye çıktı. 


HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

14