Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 115. sayısı 1 Ocak'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


Keyifli okumalar


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

2019’un gelinlik modasına Vahşi Batı damgasını vuracak

08.11.2018

Country trendi sadece gelinliklerde değil aksesuarlarda ve düğün organizasyonu detaylarında da etkisini gösteriyor. Evlilik hazırlığı içinde olan çiftler yeni sezonun modasını belirleyen Evlilik Dünyası Fuarı’nda 1-3 Şubat'ta Lütfi Kırdar'da bir araya gelecek. 


Globalleşen ve değişen dünya gibi gelinlerde artık gelinlik seçimlerinde değişime ayak uyduruyor. Farklı kesim ve tarzları cesurca denemekten kaçınmayan 21. yüzyıl gelinlerinin tercihi ile ‘Country’ trendi yeni sezonun gözdesi haline geldi. 


2019’da Gelinler Doğala Dönüş ve Natürel Yaşam Felsefesini Gelinliklerine Yansıtacak

Vahşi batının kendine has ve fonksiyonel akımından gelen Country modeller kadının doğallığını ve çağdaş tarzını ortaya çıkaracak. Bu yıl gelinler doğala dönüş ve natürel yaşam felsefesini gelinliklerinde taşıyacak. 


Gelinlikler; Doğal ve Sıcak…

Saf beyaz yerine, beyazın tüm tonları ile gelinler, standardın dışına çıkıp özgünlüğün mesajını verecek ve kırsal yaşamın sadeliğine dikkat çekecek.

Rafine tasarımlarda olmazsa olmaz dantel ve nakış işlemeleri bu yıl da yine gelinliklerin vazgeçilmezi olacak. 2019'da düz ve sade kesimler in, kabarık modeller out! 


Duvaklar Bu Yıl Daha Özgür…

Özellikle tül kumaşın tercih edildiği bu tarz gelinlik modellerinde, duvakta da bir kısıtlama yok. İster uzun ister kısa, gelinliğin modeline göre duvakları da şekillendirmek mümkün. Çapraz ipli sırt bağlamalı modelleri daha nostaljik bir hava estirirken boylarda ise mini ya da maksi sınırı olmaksızın seçim tamamen gelinlerin.


Saçlar ve gelin buketinde Country etkileri…

Country konseptinin en belirgin özelliklerinden biri de saç modellerine yansıması. Saçlar, dağınık ve doğayla uyumlu, buğday başaklı gelin buketleri de gelinlerin vazgeçilmezi olacak. 

Country etkisi sadece gelinlik modellerinde değil, düğünün yapılacağı mekandan süslemelere, pastadan gelin arabasının seçimine kadar her aşamada ağırlığını hissettirecek. 
Bu Yılın Modası: Çizmeli ve Şapkalı Gelinler

Yeni sezonun düğün trendlerini belirleyen Evlilik Dünyası Fuarı’nın konsept çekimleri göz kamaştırdı. “Country Wedding” temasının işlendiği çekimlerde çizme, şapka, kemer ve yelek detayları öne çıktı. Doğaya dönüşün yansıtıldığı, stylingini Emir Koç’un üstlendiği çekimler Gürman At Çiftliği'nde fotoğraf sanatçısı Veli İhsan Uysal tarafından gerçekleştirildi. 


Her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce çifti ağırlayacak olan fuar, 1-3 Şubat 2019 tarihleri arasında Lütfi Kırdar'da gerçekleşecek. 


5