Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 115. sayısı 1 Ocak'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


Keyifli okumalar


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

Aşkım Kapışmak ve Tamer Levent duvarları yıkmak için bir araya geldi

08.11.2018

Toplumda engelli olarak tanımlanan 'farklı' bireylerin yaşam hakkını temsil eden yeni nesil projesi ile dünyaya açılan İZEV vakfı Roger Waters - Pink Floyd'un mihenk şarkısı Another Brick in The Wall’un müziğine yazılan ‘Yaşam Hakkı’ şarkısı ile yeni bir farkındalık hareketi başlatıyor.

 

Daha önce Selda Bağcan, Kubat, Funda Arar, Koray Avcı gibi isimlerin seslendirdiği şarkı ilk versiyonu ile milyonlarca kişinin algısında farkındalık yaratmış ve farklı bireylerin yaşam hakkını temsilen büyük ses getirmişti.

 

Toplumun tüm kesimlerine ulaşmayı hedefleyen İzev'in projesi kapsamında davranış bilimleri uzmanı ve yazar Aşkım Kapışmak ve usta oyuncu Tamer Levent projeye gösterdikleri yüksek duyarlılıkla ‘farklı’ bireylere kurulan duvarları yıkmak için şarkının yeni versiyonunda bir araya geldi. İkili şarkının yeni versiyonunu birlikte seslendirdi. 

 

Aşkım Kapışmak; ''İnsan olmaktan bahsediyoruz, gerçek insanlık aslında farklı olan her şeye kalbimiz açabilmek ve onları kabul edebilmek ve onlarla yaşayabilmektir. Yaşamın tadı biz ve bizden farklı olanlarla birlikte yaşayınca çıkacaktır. Bende elimden geldiğinde İZEV'in bu değerli projesinde yer alacağım. Yıkılmak zorunda olan zihinlerdeki duvardır.'' diyerek projeye gönülden destek verdiğini dile getirdi. 

 

Şarkı önümüzdeki günlerde İZEV’in tüm platformlarında yayınlanacak.

4