Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 115. sayısı 1 Ocak'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


Keyifli okumalar


Şifremi Unuttum
Kaydol

Gizle

'Metalist Manifesto Karma Metal Heykel Sergisi’ Trump Art Gallery’de

09.11.2018

Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan Trump Art Gallery, Aralık ayında farklı ve özgün bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor: 'Metalist Manifesto Karma Metal Heykel Sergisi’…


Çağdaş sanata bilinçaltı göndermelerde bulunan sanatçılar Ahmet Doğan, Berk Kakeci, Berke Uysal, Büşra Kölmük, İrem Kopuz, Kağan Ezal, Mert Çıkılmazkaya, Mete Özyıldırım, Muzaffer Tuncer, Oğuz Savan ve Ozan Temelli'nin metal malzemeler kullanarak ürettikleri heykeller, adeta sanatın bilinçaltı şifrelerini sergiliyor. Sanatın yenilikçi hareketlerini bir araya getiren 'Metalist Manifesto Karma Metal Heykel Sergisi’nde, sanatçıların metal malzeme kullanarak ürettiği farklı form ve boyutta eserler bulunuyor.
Sanatı ve hayatı aklın egemenliğinden koparmaya çalışan ve hayal gücünü özgürleştiren 'Metalist Manifesto Karma Metal Heykel Sergisi, izleyenleri hem görsel hem zihinsel hem de duygusal açıdan kavrayıp başka bir boyuta taşıyor.


Küratörlüğünü Kenan Bahadır Derre’nin üstlendiği sergi, 1 Aralık 2018 - 02 Ocak 2019 tarihleri arasında Trump Alışveriş Merkezi B3 katında bulunan Trump Art Gallery’de ziyaret edilebilir.

4