Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

SG Dental Diş ve Estetik Clinic Kurucusu Sonay Öztan Gökhan diş güzelliği için yapılması gerekenleri anlattı

01.02.2019

Diş yaptırmak demek bütün dişleri kesmek, hepsini yapmak, en pahalı malzemeleri kullanmak demek değildir


SG Dental Diş ve Estetik Kliniği Kurucusu Estetik Diş  Hekimi Sonay Öztan Gökhan kişinin farklı gülümsemeye  nasıl sahip olabileceğini, hastalarının yüzüne yakışan dişi nasıl belirlediğini, dişlerin güzel görünmesi için neler yapılması gerektiğini anlattı.


“Estetik diş hekimliğinde kişiye özel gülüş  tasarımı ön planda”

En doğal olan diş, en güzel diş demektir. Estetik diş hekimliğinde kişiye özel gülüş  tasarımı çok ön planda. Mesela dişleri sararmış olan kişileri basit bir beyazlatma yaparak ışıltılı günlerine kavuşturabiliyoruz. Gülümseme tasarımında diş etlerinin düzenlemesinden çok yararlanıyoruz. Diş etleri yumuşak doku lazeriyle kesiliyor. Böylece o yamuk dişler düzgün görünebiliyor. Aralıklı dişleri düzeltmek için estetik dolgulardan faydalanabiliyoruz. İleri derece renkleşmesin diye lamina dolgu yaptıran hastalarımız çok rahat ediyor ve bu alışkanlıklarından vazgeçmek istemiyor. İnsanlar yüksek rakamlarla karşılaşacaklarını düşündükleri için uzak duruyorlar; oysa diş yaptırmak demek bütün dişleri kesmek,  en pahalı malzemeleri kullanmak demek değildir. 

“Teknolojiyi yakından takip eden hekimler tercih edilmeli”

Bir insanla ilk tanıştığınızda gözüne bakarsınız, ardından gülümsemesine ve dişine. İnsanlar resimlerle geliyorlar ve gösterdikleri kişinin dişleri gibi bir tasarım istiyorlar. Bu şekilde olması doğru değil. İlk başta doktor gelip analiz edecek. Bu iş için bilgisayar programlarımız var. Kişinin resmini çekiyoruz ve bilgisayar üzerinden hastaya gösteriyoruz. Hasta beğenirse ona göre işlemin devamını sağlıyoruz. Bu nedenle programlarla daha haşır neşir olan ve  teknolojiyi yakından takip eden hekime gitmek gerekir. 


DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYINDERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ

13