Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Academic Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Kadın Hastalıkları, Doğum, Perinatoloji Uzmanı Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak Quality Sağlık&Güzellik'e konuk oldu

01.02.2019

“Hastanemize yeni binanın katılımı ve eski binanın da renovasyonu ile otelcilik hizmetlerini de çok ileri bir seviyeye taşımış olduk.”


“Academic Hospital hastaları, arzu ederlerse ikinci fikri Harvard Tıp Fakültesi’nden alabiliyorlar.”


Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, Türkiye’nin gururu bir bilim kadını olarak dergimiz Quality’ye daha önce de röportajları ile konuk olmuş bir isim. Dergimizin artık gelenekselleşen ve 31 Mayıs’ta yedincisini gerçekleştirdiğimiz Quality Ödülleri’nde “Yılın Bilim İnsanı” ödülünün de sahibi olan Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak ile bu kez, yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Academic Hospital’ın sağlık sektöründe üst düzey bir anlayışla hizmet sunmaya yönelik olarak yenilenmesini ve büyümesini konuştuk.


Başarılarla dolu bir özgeçmiş

Eski bakan Cavit Kavak’ın eşi olan Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun. İhtisasını kadın hastalıkları ve doğum üzerine yapıyor. Londra’daki Kings College Hastanesi’nden Fetal Tıp diploması alıyor. Daha sonra Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Fetal Tıp (Perinatal Tanı ve Tedavi) Ünitesi’ni kuruyor. Başhekimlik de yaptığı Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde iki dönem üst üste Kadın Hastalıkları Doğum Ana Bilim Dalı Başkanlığı yapıyor. 


Academic Hospital ile yeni bir dönem

Ardından, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Vakfı’nın 25 yıl önce kurulmuş olan özel hastanesi Academic Hospital’ın yüzde 50’sini bir grup doktor arkadaşı ile satın alıyorlar. Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Academic Hospital ile şu anda haklı bir gurur duyuyor. Çünkü zaten çok başarılı olan hastaneyi hem büyüttüler hem de yenilediler. Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, bu süreci anlattı ve geldikleri noktayı değerlendirdi.

“Hastanemizi her anlamda ileri bir seviyeye taşıdık”

“Academic Hospital Anadolu yakasında, Altunizade’de 25 yıllık çok eski bir hastane. Bizim yönetime geldiğimiz 2014 yılının başından itibaren hastanede bir yenileme, renovasyon ve yan taraftaki binayı da bünyemize katarak bir büyütme planı çizdik. Eskidan Üsküdar Adliyesi olan içinde bulunduğumuz bu binayı eski binanın bünyesine kattık. İki binayı her kattan birleştirerek çok daha büyük, otelcilik hizmetleri anlamında A Plus seviyeye ulaşan bir hastane haline getirdik. Resmi açılışını önümüzdeki günlerde yapmayı planladığımız yeni binamızı dört ay önce hizmete açtık. Kardiyovasküler cerrahi ve radyasyon onkolojisi dışında bütün dallarda hizmet veriyoruz.”


“Çok zengin bir akademik kadromuz var”

“Zaten hasanemiz yapısı itibariyle eskiden beri Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Vakfı Hastanesi olarak geçtiği için bünyemizde 50 profesör, 10 doçent bulunuyor. Hepsi Marmara Üniversitesi’nin hocalarıdır. 30’a yakın da stafımız var. Oldukça zengin bir akademik kadroya sahibiz. Hocalarımızın hepsi kendi alanında yıldız hocalar. Bu çok değerli akademik kadroyla eskiden beri iyi ve başarılı bir hastaneydik ama otelcilik hizmetlerimiz biraz geriden geliyordu. Şimdi bu yeni binanın katılımı ve eski binanın da renovasyonu ile otelcilik hizmetlerini de çok ileri bir seviyeye taşımış olduk. Deluxe seviyesinde odalarımız var. Akademik kadro ve birikimimizi, hastalarımıza sunduğumuz bu A Plus otelcilik hizmetleri ile bütünleştirerek çok iyi bir dereceye getirdiğimize inanıyorum.”


GÜZELLİK VE SAĞLIĞA DAİR HER ŞEY QUALITY SAĞLIK & GÜZELLİK'TE! TIKLAYINDERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ


Röportaj: E. Berna Tuna Fenemen

16