Temmuz sayımız çıktı! 


Dergimizin 131. sayısı 1 Temmuz'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Cemiyet hayatının sevilen ismi Esra Öztürk dört kızı ile Quality sayfalarını süsledi

02.05.2019

Onu Türkiye’nin en önemli vakıflarında yaptığı çalışmalar, herkese uzattığı yardım eli, pozitif, samimi ve zarif kişiliğiyle tanıdık.


Aynı zamanda Türkiye’nin en başarılı eğitim kurumlarından Bilfen Okulları Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fatih Öztürk’ün eşi olan Esra Öztürk, cemiyet hayatının da çok sevilen simalarından birisi. Kandilli’de eşsiz Boğaz manzarasına sahip villasında Anneler Günü sebebiyle bir araya geldik Esra Öztürk’le. Dört kız çocuğu annesi olan Esra Öztürk ile çocukların da katıldığı samimi bir sohbet gerçekleştirdik.  

* Efendim biraz tanıyalım sizi, kimdir Esra Öztürk?


Üç çocuklu Azeri bir ailenin en büyük çocuğuyum.  Bir kız ve bir erkek kardeşim var. Oğlak burcuyum. Çocukluğum ve gençliğim İstanbul’da geçti. Marmara Üniversitesi İngilizce Turizm Bölümü’nden mezunum. Ailemin yatırımlarının turizme yönelik olması nedeniyle üç kardeş olarak hepimiz turizm okuduk. Babam Marmaris’te iki otel yaptı. İkinci otelin bittiği yıl “Hadi gel kızım, otelin yönetimine geç” dedi. Bir süre aile işinde çalıştım ama kuşak çatışması nedeniyle ayrıldım. 14 ay farklı bir şirkette çalışıp kendimi aileme ispat ettikten sonra 23 yaşımdayken Bağdat Caddesi üzerinde iki şirket birden açtım. Birinci şirketim bilgisayar yazılımı ve bilgisayar satışı üzerineyken, ikinci şirketim İngiltere’den İngilizce ders kitabı ithalatı yapıyordu. 
* Sosyal sorumluluk hayatımda çok önemli yer kaplıyor


20 yaşından itibaren sosyal sorumluluk projelerinin de içinde oldum. Göztepe Leo Derneği’nin kurucu üyelerindenim. Sonrasında başkanlığını da yaptım. 20 yıldır TEMA’da aktif olarak görev yapıyorum.  


* Aileme çok düşkünüm


Kayınpederim ve eşim eğitim sektörüne yön veren büyük markalarından birinin kurucusu ve yöneticileri olduğu için, ben de her zaman eğitimle paralel giden faaliyetlerin içinde yer aldım. Eşim de çok duyarlı bir ailede büyüdüğü için her zaman bu faaliyetlerime gönülden destek oluyor. Hayatta mutluluğa giden yolunun, insanları mutlu etmek olduğunu çok erken yaşlarda fark ettim. Yakın çevrem çok iyi bilir, sürpriz yapmayı çok severim. Aileme çok düşkünüm. 
* Hayatta olmazlarım


Hayatta olmazsa olmazım çocuklarım, eşim yani ailemdir. Allah’a her dakika böyle güzel bir duyguyu, anneliği bana tattırdığı için şükrediyorum. Ben hayatımın her alanında Hz. Mevlana’nın “Ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol!” felsefesine bağlı hareket ettim. Yüreğinin temizliğine, samimiyetine inandığım, maddiyatın hayatımız da amaç değil araç olduğuna inananlar ile dostluk kurmaya özen gösterdim, gösteriyorum. Güvenmek benim için çok önemli bir duygu. 
* Dört dost büyütüyorum


Annelik kadın hayatında büyük değişimlere yol açıyor. Doğal olarak beni de değiştiren bir süreç oldu. Kendimi bildim bileli çocukları çok severdim ama insanın kendi çocuklarının olması başka bir duygu. Onların sevgisi, verdiği enerji ile ayakta duruyordum. İnsan hayatı boyunca yanında iyi insanlara ve dostlara ihtiyaç duyuyor. Ben de hayatımın sonuna kadar sırtımı dayayabileceğim, güvenebileceğim dört dost büyütüyorum. Hepsinin karakteri, beklentileri, hayattan istedikleri farklı. Selin, Pelin ve Nehir öğrenim hayatına İngiltere’de devam ediyor. Bu yüzden yılın önemli bir bölümünde Londra ile İstanbul arasında mekik dokuyorum. RÖPORTAJIN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ DERGİMİZİN MAYIS SAYISINI TURKCELL DERGİLİK, TURK TELEKOM E-DERGİ VE WWW.QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLINE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!

14