Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

İDSO genç yetenekleri müzikseverlerle buluşturacak

14.05.2019

İDSO DenizBank Klasik Müzik konserleri kapsamında 20 Mayıs 2019 Pazartesi akşamı saat 20.00’de   Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda “Genç Yetenekler Haftası” konseri gerçekleştirilecek.


* İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 20 Mayıs 2019 Pazartesi akşamı gençlere eşlik edecek


* Konserin Orkestra Şefi Hasan Niyazi Tura


19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Konserinde “Ulusal Genç Yetenekler Yarışması”nda dereceye giren başarılı genç yetenekler İDSO eşliğinde sahne alacak.


2019 sezonunda Klasik Dönem eserleri üzerine, tüm enstrüman gruplarından adaylar ve şancılar için gerçekleştirilen “Genç Yetenekler Haftası” konserinde dereceye giren adaylar,


İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde 20 Mayıs Konseri’nde yeteneklerini gösterme şansını bulacaklar.


İDSO, Şef Hasan Niyazi Tura yönetiminde Sedat Gürel-Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı işbirliği ile Ulusal Genç  Yetenekler Yarışması  birincisi Solist Cansu Naz Eriş ( Piyano), ikincisi Solist Emir Kemancı ( Viyola ) ve üçüncüsü Solist  Kazım Kaan Alıcıoğlu’na ( Keman ) eşlik edecek.


Konserde;  Ludwig Van Beethoven’ın “ Leonore Uvertür No.3 ”,  Sergei Prokofiev’in “ 1. Piyano Konçertosu”, William Walton’ın “ Viyola Konçertosu ( 1. Bölüm )”  ve Ulvi Cemal Erkin’in “ Keman Konçertosu ( 3. Bölüm )” adlı eserleri icra  edilecek.


 

4