Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Mybestfriends ve Mika-Der çocuklar için buluştu

15.05.2019

Mybestfriends  2019 İlkbahar - Yaz koleksiyonu "İSTİLA", kuzeyli kadının gücünden, savaşçı ruhundan ve hayallerinden ilhamla tasarlandı. Aurascope Project organizasyonuyla Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleşen alışveriş etkinliğiyle koleksiyon moda severlerle buluştu. Bu özel alışveriş etkinliğinde Mika-Der’le ortak işbirliğinde, kaynak ayrılarak çocuklar için biraraya gelinildi.

 

Arzu SabancıEsra Oflaz Güvenkaya


Zamansızlığın sınırlarını zorlayan Mybestfriends bu sezon stil sahibi kadınların gardırobuna kuzeyli kadının istilasıyla güç katıyor. Sıcak yaz akşamlarını serinletecek uçuş uçuş elbiseler, dans ederken kadının en göz alıcı bölümlerini vurgulayan tasarımlar ve buna eşlik eden palmiye desenleriyle tropikal iklime duyulan özlemi ortaya çıkarıyor. 


Özge Peker


Kuzey Kadını: Uzun kış ile mücadele etmeyi başaran, soğuğa rağmen ayakta kalan ama yaşamak için güneye yayılmak zorunda olan istilacı kuzey kadınlarının arzuları, güçleri ve hayalleri yeni tasarımlarla vücut buluyor. 


Hande Can


Palmiye ve Tohum: Cennetin ağaçları olarak tasvir edilen palmiye desenleri bu koleksiyonla hayat buluyor. Bilinmeyeni keşfetme arzusu, yenilik için yayılma isteği ve tropikal iklimlere duyulan özlem stil sahibi kadını güney yolculuğuna hazırlıyor. Tasarımlarda palmiyeler eşsiz Mybestfriends desenlerine ilham olurken yayılmayı temsil ettiği için çiçek açmış tohumlar da baskı tekniğiyle can buluyor. 


Gökçe Bahadır, Ayşegül Afacan Köksal


Egzotizm: Güçlü, asil ve gösterişli Mybestfriends kadını keşfedilmemiş ve stiline ilham verecek egzotik detaylarla zamansız zarafetini sergiliyor. Tropikal iklimlerin en sıcak ve vurucu renk tonları egzotizm vurgusu yapıyor.


Seda Kaşıbeyaz


Mybestfriends tasarımcısı Ayşegül Afacan Köksal "Hikâyeyi oluşturmak için kendimi mücadeleci ve istilacı kuzey kadınlarının yerine koydum. Zamanımızın çok gerisinde olan bu kadınların masallar ve kâşiflerden dinledikleri sıcak yaz günleri için onların adına hayaller kurdum. Sıcak yaz akşamlarında onlara serinliğin dahi özlenebileceğini öğreterek,. rüyalarını, arzularını, güçlerini ve hayallerini koleksiyonda vücut bulacak şekilde yeniden tasarladım. Savaşçı ve hırslı kuzey kadını güneyi keşfetmeye, yenilenmek için yayılmaya ve istila etmeye hazır." dedi.


Şebnem ÇapaRevna Demirören, Ayşegül Afacan Köksal

1