Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Moda dünyasının kalbi İTÜ Fashion Show'da attı

27.05.2019

Türk Tekstil ve Konfeksiyon Sanayii ile İTÜ – Fashion Institute of Technology (FIT) Moda Tasarımı Programı'nın 12. dönem mezunlarının tasarımları İTÜ Fashion Show 2019'da görücüye çıktı.  


Moda dünyasının her yıl büyük merakla beklediği İTÜ Fashion Show 2019, Banu Noyan koreografisiyle 26 Mayıs’da The Ritz Carlton, Istanbul’da gerçekleşti.  İTÜ Rektörlüğü’nün katkılarıyla yapılan İTÜ Fashion Show'un sunuculuğunu Mesut Yar üstlendi.  


Aralarında Özge Ulusoy, Wilma Elles ve Ece Gürsel’in de bulunduğu 30 mankenin podyuma çıktığı organizasyonda genç modacılar; tasarımlarını, hazır giyim ve moda sektörünün önemli isimlerinin karşısına çıkardı. 
ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Yarışmanın seçici jürisinin kararıyla İTÜ Fashion Show 2019'in en başarılı tasarımları seçildi.   

Yarışmada  Mirel Okumuş hazırladığı tasarımla birinci seçildi. 2. Selda Palacı, 3. Melis Kaya oldu. Koton Özel Ödülü'nü ise Derev Clara Kösedağ kazandı. 

Dereceye girenler ödüllerini İTÜ-FIT Moda Tasarımı Program Koordinatörü Prof. Dr. Cevza Candan'ın elinden aldı. 
GENÇ TASARIMCILARIN BÜYÜK HEYECANI 

Tasarımlarını moda dünyasının önde gelen isimlerinin beğenisine sunan gençlerin podyumdaki heyecanı görülmeye değerdi. 


BÜYÜK JÜRİ SEÇTİ

İTÜ Fashion Show'un seçici jürisinde; Istanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Jale TUNCEL, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Sn. Hadi KARASU,  The Ritz Carlton, Istanbul Operasyon Direktörü Sn. Gülderen BUDAK, Koton Yönetim Kurulu Eş Başkanı Sn. Gülden YILMAZ, Koton Koleksiyon ve Satın Almadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sn. İlkay KESKİN, Moda Tasarımcısı Sn. Yıldırım MAYRUK, Hayat Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Arzu SABANCI, Best-Seller Marka Müdürü Sn. Akgül ŞAHİN MİCAN, BURSALI Tekstil, Marka Direktörü Sn. Güler Uğurlu ALTINEL, İSKO İnovasyon Değer Yöneticisi Sn. Oğul Kıvanç ARSEVEN, Lectra Türkiye Pazarlama Müdürü Sn. Harika Nihan GÜNDEM, Marka Danışmanı/ Moda Direktörü Sn. Melis AĞAZAT, InStyle Dergisi Moda Editörü Sn. Bahar KADER, WELLA Eğitim Müdürü Sn. Nida SARI ve İsmail Babuz Saç Tasarım Sn. Alp TÜŞE yer aldı.  
İTÜ FASHION SHOW SPONSORLARI


İTÜ FASHION SHOW 2019 etkinliğinin ana sponsorluklarını İSTANBUL HAZIRGİYİM VE KONFEKSİYON İHRACATÇILAR BİRLİĞİ (İHKİB) ile KOTON, mekân sponsorluğunu ise The RITZ CARLTON, ISTANBUL üstlendi. 

Destek sponsorları ise Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği, Kiğılı, Bursalı Tekstil, İSKO, Best Seller, Orjin Deri, Lectra, Murat Socks Çorap, İsmail Babuz Saç Tasarım, Wella,  ve Ufkun Medya oldu. 

5