Temmuz sayımız çıktı! 


Dergimizin 131. sayısı 1 Temmuz'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

M.Sc.Dt Zafer Kazak diş sağlığının önemini bir kere daha Quality okurları için anlattı

31.05.2019

Yirmi sekiz yıl boyunca Kadıköy’de hizmet veren, üç yıldır da Ataşehir Varyap Meridian’de tam donanımlı bir diş kliniği olarak hizmetlerine devam eden MedicaDent’i sektöre kazandıran, başarılı Diş Hekimi Zafer Kazak ile diş sağlığı üzerine kısa bir sohbet ettik. 


Çok yönlü bir tıp adamı 


Erzurumlu Diş Hekimi Zafer Kazak,  liseyi Kabataş Erkek Lisesi’nde okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 1988 yılında Kadıköy Mühürdar’da MedicaDent’i kurmuş. 2005-2007 yılları arasında RWTH AACHEN Lazer Akademisi’nde master programını tamamlayan Zafer Bey, Bu akademinin eksternal stafı ve eğitmeni olarak, Türkiye’de mastership programını düzenlemiş. Zafer Hoca, Uluslararası Alman İmplant Akademisi Eğitmeni ve Türkiye Kurs Organizatörü. Aynı zamanda DGOI (Alman Oral İmplantoloji Derneği) Eğitmeni ve Global Diş Hekimliği Derneği Kurucu Başkanı. Kazak, çok sayıda workshop, kongre ve kurs organize eden ve bu kurslarda eğitmen olarak görev almış bir isim. 
Uluslararası işbirlikleri ve tedavide son teknoloji


Bugün diş hekimliğinde kullanılan son teknolojiyi Türkiye’de kullanan Zafer Kazak, 2005 yılından itibaren Aachen Üniversitesi Lazer Akademisi ve Alman İmplant Akademisi Türkiye Partneri olarak da sektördeki güçlü konumunu korumaya devam ediyor. 


Zafer Kazak kliniğinin çok amaçlı olarak planlandığına dikkat çekerken, şu bilgileri paylaşıyor: 


“Bu kliniği açma fikri bunca yılın tecrübesini, uluslararası ilişkileri ve eğitim altyapısını kullanmak için aslında bir ihtiyaçtan doğdu. Global Diş Hekimliği Derneği de aynı blokta konumlandırıldı. Partner olarak Laser & Health Academy ve DGOI ile birlikte kurs organizasyonları yapılmaya başlandı. Bu klinik aynı zamanda Bredent İmplant Sistemleri ve Fotona Lazer Sistemleri Uluslararası Eğitim Merkezi oldu. Ayrıca geniş bir alanda dünya standartlarında diş hekimliği hizmeti verilmeye başlandı.” 
Hedefim uluslararası alanda diş hekimliğine katkıda bulunmak 


Bizim en büyük özelliğimiz, herhangi bir tedavi ya da işlem için hastalarımızın ya da laboratuvar işlemlerinin klinik dışına çıkmak zorunda kalmadan yürütülüyor olması. Laboratuvar çalışmaları sadece kendimize hizmet veren Medicalabor’da gerçekleştiriliyor. Ana branş staf uzman hekimlerimiz her 2 kliniğimizde de hizmet vermekte. Bu da bize günümüz imkânlarında diş hekimliği alanında geniş bir çalışma yelpazesi sağlıyor.” 


Zafer Kazak, mesleki tüm gelişmeleri yakından takip ettiğini ve uygulamada da öncü olduğunu belirterek “Hedefim Türk ve dünya diş hekimliğine katkıda bulunmaya devam etmek” diyor. ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYINIZ
DERGİMİZİN HAZİRANSAYISINI TURKCELL DERGİLİK, TURK TELEKOM E-DERGİ VE WWW.QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLINE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!

14