Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Adco Gıda'nın kurucusu Figen Mays, gastronomiye yolculuğunu Quality of Magazine okurları için anlattı

31.05.2019

Adco Gıda ne zaman ve nasıl kuruldu?


Kuruluşumuz hikâye gibi aslında. Eşim Randolph Ward Mays ile yıllar önce yeni evli genç bir çift olarak Sarıyer'deki ünlü ünlü balık lokantası olan Urcan'a gittik. Eşim Randolph'un canı akvaryumda gördüğü canlı ıstakozları çekti. Ben "Çok pahalıdır" diye engellemek istedim ama eşim kararlıydı. Istakoz masaya geldi afiyetle yedik. Ancak hesap geldiğinde paramız çıkışmadı ve ertesi gün ödemek zorunda kaldık. 


Eşim "Madem ıstakoz bu kadar çok para ediyor, ithal edelim iyi kazanırız" dedi. Böylece Adco’yu 1990 yılında Randy Bey’le beraber kurduk. Aslında işe ilk olarak gıdayla başladık.  Önce istakoz arkadan peynir, şarküteri gibi zor bulunan gurme ürünlerin ithalatını yaparak 5 yıldızlı otellere ürün temin ediyorduk. 


O yıllarda şarap ithalatına izin yoktu. Viski, votka, cin ithalatı sadece Tekel tarafından yapılırdı. 5 yıldızlı otellerin fazlalaşmasıyla yabancı şarap ihtiyacı ve talebi doğdu. Tekeli ve bakanlıkları ikna etmek için uğraştık ve turizmdeki gelişmeyi de desteklemek amacıyla şarap ithalatına izin verildi. Biz de bir ilki gerçekleştirmiş olduk ve 1994’te şarap ithalatına başladık. 
ADCO Gıda’nın faaliyet alanlarından bahseder misiniz?


Dünyanın önde gelen  gıda ve şarap markalarını Türkiye’deki tüketicilere en iyi koşularda sunma ve şarap kültürünü  geliştirme misyonu ile ülke genelinde şarap, şampanya, köpüklü şarap,vodka, likör, grappa, cognac,armagnac gibi bir çok alkollü içecek  ve kuru/dondurulmuş gıda, pastacılık malzemeleri  ürünlerinin ithalatı ve yurt içi satış  faaliyetlerini gerçekleştirmekteyiz. Satış yaptığımız noktalar dışında, üreticilerimiz dünyanın en iyi, en saygıdeğer ve başarılı şirketleri arasında. Her üretici, müşterilerimize dünyada var olanın en iyisini sunmamızı sağlayacak şekilde özenle seçiliyor. Her fiyat segmentinin en tanınmış ve kaliteli ürünlerini, sağlam bir lojistik destek ve alanında uzman eğitimli bir satış ekibi, Horeca dünyası ile empati kuran ve ihtiyaçlarını iyi bilen pazarlama ekibimiz ile kesintiye uğramadan devamlılık ile sunuyoruz. Adco; Türkiye’nin koşullarında sadece bir ithalat firması değil, aynı zamanda gastronomiye hizmet eden bir okul gibi de işlev görmekte.


Çalışma ilke ve prensipleriniz nelerdir? 


ADCO’ ilkesi Türkiye’de en iyi ve en çok saygı gören alkollü içecek ithalatçısı ve distribütörü olmaktır.
Karşılıklı yararlar sağlamak üzere müşterilerimizle son derece güvenilir ve profesyonel ortaklık kurmayı amaçlıyoruz. Becerikli çalışanlarımız tüketicilerimizle değerli, uzun süreli ilişki kurmak için en iyi müşteri hizmeti vermektedir.


ADCO çalışanları tam potansiyelleriyle çalışmaya motive eden ve böylece satışların maksimum düzeye çıkmasını ve müşteri memnuniyetinin artmasını sağlayan bir ortam yaratılacağına inanmaktadır. Gelecekte en yüksek kalitede ürün ve hizmetleri ithal etme ve dağıtma taahhüdümüzden ödün vermeden gelişim ve fırsatlarla dolu bir vizyonu gerçekleştirme becerimizle gurur duyuyoruz.ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYINIZ
DERGİMİZİN HAZİRANSAYISINI TURKCELL DERGİLİK, TURK TELEKOM E-DERGİ VE WWW.QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLINE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


13