Temmuz sayımız çıktı! 


Dergimizin 131. sayısı 1 Temmuz'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

SRP Turizm Tekstil A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Çelikkan gelecek hedeflerini Quality okurlarıyla paylaştı

31.05.2019

Gaziantepli 49 yaşında bekâr bir iş adamı Orhan Çelikkan. 31 yıldır tekstil sektöründe Serpil markası ile kadın dış giyim üretimi yapıyor. Enerji işine de giren Orhan Çelikkan ile Osmanbey, Şair Nigar Sokak’daki ofisinde Serpil’i ve yatırımlarını konuştuk.  
Serpil’in doğuşu ve geldiği nokta


31 yıldır yurt içi ve yurt dışına Serpil markası ile ürettiği kadın dış giyim ürünlerinin toptan satışı yapan Orhan Çelikkan, 1996 da İstanbul’da ilk toptan mağazasını açmış. 4 yıl önce de yine Osmanbey’de ilk  mağazasını açmıştı. Bugün Osmanbey Halaskargazi Caddesi, Levent Özdilek AVM, Mall of İstanbul ve Ortaköy’de iki olmak üzere toplam 6 mağaza ve 3 toptan mağazası ile birlikte 9 mağazaya ulaştı. Ayrıca Trabzon, Gaziantep ve Isparta’da 3 bayisi var.  Biz bu sohbeti gerçekleştirdiğimizde öğrendik ki, iki hafta içinde Serpil’in Bursa Korupark mağazası açılıyormuş. 


Orhan Çelikkan gelecek planlarını ise; “Önümüzdeki yıl planlarımız arasında, Cevahir AVM, İstinyepark, İstiklal Caddesi, Aqua Florya’da birer mağaza açmayı planladık. Her yıl birkaç mağaza açarak başta İstanbul olmak üzere, diğer şehirlerimizde de mağazalar açarak perakende de büyüme hedefimiz var” diyerek açıklıyor.  
İhracatımız her geçen yıl artarak büyüyor


Aslen Gaziantepli bir ailenin oğlu olan Orhan Bey, 1970 Ankara doğumlu. Henüz lise öğrencisi iken okul sonrası Ankara’da eniştesinin yanında tekstil sektöründe iş hayatına başlayan Orhan Bey, ilk fason atölyesini kurduğu yıları şöyle dile getirdi;  “Yalnızca iki makine ile çıktığımız bu yolda, bugün Ankara’da 200 kişinin çalıştığı bir fabrikamız var. Yurt içi mağazalarımızın yanı sıra, Ortadoğu, Balkan ülkeleri, Rusya, Türki Cumhuriyetleri ve Fransa ağırlıklı ihracatımız var. Pantolondan eteğe, elbiseden kabana kadar kadın giyim konusunda çok geniş bir yelpazede üretimi olan, modelleri, ürün çeşitliliği ve stoklu çalışabilme özelliği ile tercih edilen bir marka Serpil. 

 

Çeşitlilik çok, tekrar yok


İnsanlar niye Serpil’i tercih ediyor diye sorduğumuzda ise Orhan Çelikkan bunun sebebini şöyle açıklıyor: “Tabii ki kalite ve tasarımlarımız yüzünden.  Kumaşlarımızı kupon seçiyoruz. Hepsi yurt dışından ithal geliyor. Çeşitliliğimiz çok fazla ve tekrar yok. Serpil’den bir kez alan vazgeçemez. Çünkü biz en iyi telayı, en iyi danteli kullanıyoruz. Ürünlerimiz çok kaliteli.”ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYINIZDERGİMİZİN HAZİRAN SAYISINI TURKCELL DERGİLİK, TURK TELEKOM E-DERGİ VE WWW.QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLINE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!

13