Nisan sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Nisan'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Atlarla birlikte şapkaların da yarıştığı Gazi Koşusu heyecanı başlıyor

10.06.2019

Her sene büyük ilgiyle beklenen Gazi Koşusu, bu yıl da binlerce yarış severin katılımıyla 30 Haziran Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilecek.


En prestijli spor organizasyonlarından biri olan ve bu yıl 93.sü düzenlenecek Gazi Koşusu’nun tarihi Cumhuriyet döneminin başlarına kadar uzanıyor. 1970 yılından bu yana, Türk yarışçılığının derbisi olarak bilinen bu önemli yarışı kazanan safkanın sahibine Atatürk’ün at üzerindeki som gümüşten heykeli takdim ediliyor. 


1927 yılından günümüze kadar aralıksız gerçekleştirilen tek spor müsabakası olan Gazi Koşusu, kamuoyu tarafından yakından takip edilen önemli bir etkinlik olarak yerini korurken, bu yıl İstanbul Veliefendi Hipodromu yine birbirinden önemli safkanlar ile zarif kadınların şıklık yarışına ev sahipliği yapacak.


Her yıl olduğu gibi en güzel kıyafetler ve dünya genelinde yarış kültürünün bir parçası olarak kabul edilen birbirinden şık şapkalar güne festival havası katacak ve hipodromda parlayan yıldızlar sadece atlar olmayacak…


Gazi Koşusu birincisine ödül verildiği gibi, geleneksel olarak şıklık ve zarafet yarışının birincisi de bu özel günde ödülüne kavuşacak.


Türkiye’nin en prestijli yarışı olan Gazi Koşusu gününde, her kesimden katılacak misafirler Veliefendi Hipodromu’nda yine unutulmaz anlar yaşayacak. 

3