Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Plajlardaki makyaj uygulamalarınız için olmazsa olmazlar neler?

02.07.2019

Ünlülerin vazgeçilmez ismi Türkiye’nin en değerli makyaj sanatçılarından Hamiyet Akpınar, yaz aylarında plajlardaki makyaj uygulamalarınız için her daim naturel güzelliğin olmazsa olmazlarını sıraladı.

 

Usta makyaj artisti Hamiyet Akpınar, plajlarda güzelliğinizden ödün vermeyecek ufak dokunuşlar için sırlarını paylaştı.

 

Güzel bir cilde yatırım yapmanın, güneşten koruma olduğunu her fırsatta hatırlatan Hamiyet Akpınar, plajlarda faktör korumalı BB krem ya da renkli güneş koruyucuların hayat kurtardığını söyledi.

 

Akpınar, “Uygulama öncesi yüzünüzün ışıldaması için makyaj bazı da tercih ederek, parlak bir görünüm elde edebilirsiniz. Yanaklarınıza renk katmak için sıvı formdaki allıkları, bronzlaştırıcı pudraları, gözleriniz için ise jel far ve su geçirmez özellikte bir maskara kurtarıcınız olacaktır. Doğal tonlardaki dudak parlatıcıları ve kaş sabitleyiciler de plaj makyajı için ideal!” diyerek pürüzsüz ve canlı bir görüntüyle tatilinizin keyfini çıkarmanız için plaj makyajının püf noktalarından bahsetti.

 

Güneş lekeleriyle savaşmak için ise leke görünümünü azaltmak adına ince yapılı ve güneş korumalı waterproof pate kremleri kullanmanızın ideal olduğunu vurgulayan Hamiyet Akpınar, yazın cildimiz su kaybettiği için bol sıvı tüketilmesini ve cildin yoğun bir şekilde nemlendirilmesini tavsiye etti.

 

Kalıcı olarak bilinen birçok markanın ürünlerinin de bazı tenlerde sıcağa bağlı olarak akabildiğini, bu nedenle makyajın şart olduğunu düşündüğümüz noktada doğru bir güzellik merkezinde iyi bir kalıcı makyaj da yapılabileceğine değinen Akpınar, kendisinin renkli güneş koruyucu, doğal dudak rengi nemlendirici, su geçirmez kalem, rimel ve kaş rimeli kullanarak plajlarda fresh görünümü sağladığını söyledi.

15