Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Mekan TV kurucusu Derya Angün Batıgün şirketin hedeflerini ve misyonunu Quality'e anlattı

29.08.2019

Mekan TV kurucusu Derya Angün Batıgün, Amerika’da 6 yıl işletme okuduktan sonra Türkiye’ye dönerek 2006’da inşaat ve demir üzerine faaliyet gösteren şirketini kurmuş. İlerleyen dönemde bağlantılı olarak gayrimenkul danışmanlığı hizmeti de vermeye başlayan Derya Angün Batıgün şimdilerde Mekan TV isimli firmasıyla reklam, dizi, film çekimleri için mekan kiralıyor.    


Mekan TV’nin nasıl hayata geçtiğini sorduğumuz Derya Angün Batıgün; ‘’Faaliyetlerimiz arasında Gayrimenkul Danışmanlığı zaten vardı. Mekân kiralama fikri bir arkadaşımın yönlendirmesi ile başladı. ‘Senin çevren çok geniş, setlere mekân kiralama işi yapmalısın.’ dedi. Bende insanlardan yerlerini vermeleri için rica ettim. Piyasadan sevdiğim çok insan var, sağ olsunlar kırmadılar ofislerini verdiler. Bu işe girmem için jest yaptılar. Yoksa paraya ihtiyaçları yok. Şuanda reklam, dizi, film çekimleri için mekân temin eden bir ofisim var. Portföyümüzde yalı, fabrika, izbe evler, depolar, restoranlar aklınıza nereler gelirse var.’’ diyor.


Türkiye Çocuk Güzeli

9 yaşında Türkiye Çocuk Güzeli seçilen Derya Hanım o günleri şöyle anlatıyor; ‘’1987 yılında Sabah Gazetesi’nin düzenlediği bir yarışmaya katıldım. Babam bu tür şeylere çok karşı olmasına rağmen gizlice resimlerimi yolladım. Nerden bileyim birinci olacağımı. Eve gelip tüm fotoğraflarımı çektiler ve gazetede yayınladılar. Daha sonra da film çekildi. Güzel hatıralar. Çekim sırasında Hülya Avşar  ‘Benden güzelsin’ demişti. Oynadığım filmin ismi ‘Melodram’dı. Bir kaç yıl önce de yine tesadüfen bir diş macunu reklamı teklifi adım ve orada gelin rolünü oynadım. Bunlar bu sektörde iş yapan biri için küçük tatlı anılar.’’ 

RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


Dergimizin 123. sayısı, 1 Eylül'den itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında ve Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.

13